İskender Aruoba’dan, Kazaz’a destek geldi

 

1966 yılından bu yana motorsporları alanında öncü rollerden birine sahip İskender Aruoba, TOSFED Başkan adaylarını değrelendiren bir mektup gönderdi.

Aruoba'nın yazısını aynen aktarıyoruz:

 

"TOSFED Başkanlığı için Ortada görünen Metin ve Ercan var.

Metin Teknik bir elemandır; Dünyanın en dürüst adamlarından biridir. Ancak "TOSFED BAŞKANLIĞI" için dürüstlüğün ötesinde bilgi ve meziyetler gerekir. Bunlar Metin'de yoktur. Ancak bu tabii olarak küçültücü bir durum değildir. Herhangi kimse kalp ameliyatı da yapamaz, çünkü bu alanda tahsil, bilgi ve deneyimi yoktur.

Bu iş, siyasetçilerin ülke yönetimine de benzemez; benzerse uzun yıllardır bu yüzden ülke olarak çektiklerimizi sporcudan dernekçiye Motorsporları da camiası da çekmeye başlar

Üstelik zannederim Metin, profesyonel olarak bir yerde (F1 Pistinde) çalışmaktadır. Seçilmesi ile "su aşağıdan yukarı akar" duruma gelecek; Yani, pist yönetici ve sahiplerine, "GENEL TÜRK MOTOR SPORU MENFAATLERİ" doğrultusunda kurallar koyması gereken TOSFED, pist sahiplerinin eline geçecek ve Türk Motor Sporu; pisti destekler hale gelecektir. Bu kabul edilemez…

Metin, bugünün yarınını da düşünmelidir.

Ercan Kazaz ise bu dönemde bulunabilecek en iyi Başkan adayıdır.

 

Tanımayanlar için; Bu düşünceleri yazan kimse; 1966'dan bu yana pratik olarak Ülkede Motorsporu başlatan birkaç kişiden biridir.

Saygı ile"

 

iskender aruoba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz