İşbaşı zamanı

 

 

2012 yılının mayıs ayından beri içine girdiği kriz yüzünden üretimden kopan BMC'de işçi sorunları da aşılıyor. Yaklaşık iki aydır sendika ile görüyen TMSF kontrolündeki BMC yönetimi, hafta başında Noter kanalıyla gönderdiği işbaşı çağrılarının cevabını bugün alacak.

Bugün, göreve çağrılan bakımcı işçilerin fabrukaya gelmeleri ve teklifi kabul etmeleri için Sendika temsilcisi ile de görüşüldüğü ve anlaşmaya varıldığı belirtiliyor.

Göreve çağrılan çalışanların, her türlü teklife rağmen çalışma yanlısı tavır alacaklarının öğrenilmesi, bugün yapılması beklenen toplantının da iptal edilmesine yol açtı.

250'ye yakın bakımcının pazartesi itibariyle mesaiye başlayacakları belirtilmişti.

Yeni dönem çalışmalarının 26 Kasım tarihinde yapılacak ihaleye hazır hale gelmeyi amaçladığı ve bu ihalede BMC'nin satışının gerçekleştirilmesinin hedeflendiği TMSF kökenli kaynaklarca dile getirildi.

BMC gibi önemli bir tesisin yeniden hayata dönmesi ise özellikle Türkiye ekonomisi açısından olumlu değerlendiriliyor.

26 KASIM İHALESİNE YENİ İSİMLER

Bu arada BMC'nin yeniden üretime başlayacak hale gelmesi için çalışılırken, 26 Kasımdaki ihaleye girecek olan yeni şirketlerin de olduğu kulislerde dolaşmaya başladı.

Zırh ve Kirpi'nin savaşçı yeteneği konusunda uzman ve destekçi (Knowhow sahibi) İsrailli şirket ile bağın kesilmesinin ardından bu konuda kiminle çalışılacağı da tartışma konusu.

Savunma Sanayine yakın kaynaklar Roketsan'ın zırh konusunda çalışmaları olduğunu ve yeni partnerin Roketsan olabileceğini dile getiriyorlar.

Bu arada ihale için ilginç isimlerin de kulaklara fısıldanmaya başladığını söyleyebiliriz.

 

DEV AM EDECEK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz