İşadamının otomobil koleksiyonu çalındı!

0

 

 

"İstanbul’da ünlü işadamının otomobil koleksiyonunda büyük hırsızlık"

 

Hemen belirtelim bu bir oyun…

Ford Türkiye facebook sayfası üzerinden 21 Aralık tarihinde başlayan interaktif oyun “Ford -Büyük Takip”; heyecan, macera ve aksiyonla dolu… İstanbul’da başlayıp Avrupa’da devam eden oyunda, ünlü koleksiyonerin çalınan otomobillerini bulanlar hem büyük maceranın tadına varıyor hem de çeşitli hediyeler kazanma şansına sahip oluyor.

 

“Ford – Büyük Takip”, araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü’ye gelen bir telefon ile başlıyor. Editörü, Mehmet’e ünlü bir işadamının çalınan otomobil koleksiyonundan bahsediyor ve İstanbul’da geçen ilk bölümün ardından Avrupa ülkelerinde sürecek macera başlıyor.

 

Ford – Büyük Takip’te oyuncular, Araştırmacı Gazeteci Mehmet Güçlü karakteri ile çalınan Ford modellerinin peşine düşüyor. Bulmacalar ve oyun içine yerleştirilmiş farklı görevler ile macera sürüyor. Çizgi roman havasında ilerleyen oyunda karşılaşılan görevler bölüm atladıkça zorlaşıyor.

 

Oyuncular, ipucu almak istediklerinde Mehmet Güçlü ‘nün yanında taşıdığı not defterinden veya haritadan yararlanıyorlar, kaybolan araçları buldukça not defterleri ve haritaları da güncelleniyor.

 

Büyük Takip’in oyunları ve çözülmesi gereken bulmacaları, günlük hayatta da yer alan ve sevilen oyunlardan oluşuyor. Puzzle, Bil Bakalım Kim, Sessiz Sinema, Şifre Çözme, Eşleştirme gibi oyunların online hali ile Büyük Takip’e başlayan katılımcıların, oyun sırasında Packman gibi online oyunlardan izler taşıyan bulmacaları da çözmeleri gerekiyor. 

 

Ortalama 30 dakikada tamamlanabilen oyun, 10 seviyeden oluşuyor. 10 seviyeyi başarıyla tamamlayan katılımcılar, ek fırsatlar da değerlendirildiğinde 20 çekiliş hakkı kazanıyor. Ne kadar çok çekiliş hakkı elde edilmişse hediye kazanma şansı da o kadar artıyor.

15 Ocak 2013’te oyunun bitiminin ardından, oyuna katılanlar arasında yapılacak çekilişle, 1 talihli Arçelik 140 Ekran LED TV ve Play Station 3 Slim 320GB kazanırken, 3 talihli beyaz iPad3 16GB WiFi, 10 talihli Play Station 3 Slim 320GB, 25 talihli yarışmacı ise 4. nesil gümüş gri iPod Shuffle sahibi olacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here