İş yaşamına TOFAŞ’ta başlamıştı

ABD’DEN GELDİ TOFAŞ’TA MÜŞAVİR OLARAK İŞE BAŞLADI

1960 yılında dünyaya gelen, evli ve iki kız çocuğu babası Mustafa Koç, 1984 yılında ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi de olan Koç, aynı zamanda Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi.

JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer alan Koç, aynı zamanda Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu Üyesi.

2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirildi.
Koç, son olarak geçtiğimiz haftalarda Küba dahil bir geziye katılmış ve Silikon Vadisi’nde Google’ın sürücüsüz otomobilini kullanmıştı.

CENAZE TÖRENİ PAZAR GÜNÜ

Koç Holding tarafından, aniden yaşamını yitiren Mustafa Koç’un cenazesinin 24 Ocak Pazar günü öğle namazını müteakiben Teşvikiye Camii’nden kaldırılacağı ve Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceği açıklandı.

Holding’ten yapılan bildirimde, şu bilgiler verildi:

“Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa Koç’un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilecektir. Taziyeler, 22 Ocak 2016 Cuma günü itibarıyla 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli’nde saat 16.00 ila 19.00 arası kabul edilecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz