İpragaz akaryakıta girdi, adını GO yaptı

Akaryakıt dağıtımında yeni oyuncu İpragaz oldu

Türkiye LPG pazarının lideri İpragaz; LNG ve 1 Ekim 2012’de başlattığı elektrik toptan satışının ardından Ocak 2013 itibariyle yaratım sürecini tamamladığı “GO” markası ile artık Akaryakıt Dağıtımı’na da başlıyor.

Dünya devi SHV Energy’nin, ikinci büyük ve önemli şirketi olan İpragaz, aynı zamanda grubun Asya, Orta ve Doğu Avrupa Bölgelerinin merkezi konumunda bulunuyor. GO markasıyla birlikte İpragaz, SHV Energy’yi, LNG, elektrik ve akaryakıt pazarları ile tanıştıran ilk şirket olma özelliğini de taşıyor.

Gerçekleşen basın toplantısında bu önemli adımı ilan eden İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay ayrıca GO markasını da detaylı bir şekilde tanıttı.

GO markasının yaklaşık 14 aylık hazırlık sürecine değinen Eyüp Aratay, başlangıç noktalarının “bir markanın ortaya konması ve o markanın, Türk tüketicisine hak ettiği hizmeti götürebilecek şekilde konumlandırılması” olduğunu belirtti. GO istasyonları hakkında da açıklama yapan Aratay, “istasyonlarda, tüm akaryakıt çeşitlerinin, yani benzinin, dizelin ve otogazın aynı pompadan verilebilmesi yönünde çalışmalarımız var. Günümüz teknolojisinde bu mümkün. Dünyada örnekleri var. Arkadaşlarımız çalışıyor. İlgili mevzuat içinde yer alabilmesi halinde GO müşterileri, LPG dahil tüm akaryakıt ihtiyaçlarını her pompadan alabilecekler” dedi.

 

Türkiye dünyada tek

Dünyada benzinden daha fazla LPG’nin satıldığı tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten Eyüp Aratay, “Türkiye, dünyada LPG’li araç ve istasyon sayılarında 1’nci, tüketim boyutunda ise 2’nci sırada. Bugün Türkiye akaryakıt pazarına baktığımızda, %77’lik motorin, %13’lük LPG ve %10’luk benzin dağılımını görüyoruz. Bu açıdan otomotiv yakıtları arasında LPG’nin yerine bakıldığında; İpragaz gibi LPG konusunda uzmanlaşmış olan bir şirketin akaryakıt pazarında yer almasının da bir gereklilik olduğu karşımıza çıkıyor” dedi.

Ülkemizde, GO ilk etapta elli adet istasyonuyla hizmet vermeye başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz