Intercity İstanbul Park’tan “yasal adrenalin”: 120 TL’ye piste çık

Dünyanın en ünlü ve en güvenli pistlerinin başında gelen Intercity İstanbul Park hız tutkunlarına “yasal adrenalin’ vaat etmeye devam ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 2017 yılında meydana gelen 410 bin 367 trafik kazasından 75 bin 209’u “araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamaktan” meydana geldi.

Aşırı hız, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına neden olan unsurların başında yer alırken Intercity İstanbul Park, otomobil ve motosikletleriyle cadde ve otoyollarda yüksek hızda araç kullananlar için güvenli bir alternatif oluşturdu.

Ve Intercity 2013 yılından bu yana yarış heyecanını yaşamak isteyen amatör ve profesyonel pilotları piste çekmeye devam ediyor.

12 bin sürücü “Caddede olmaz” dedi “piste geldi”

Hız meraklarını normal trafik içinde gerçekleştirenlere “Caddede Olmaz Piste Gel” sloganıyla başlattığı projede bugüne kadar 11 bin 800 kişi otomobilleriyle katıldı.

Nisan ayı ile Kasım ayı arasında her ay bir hafta sonu olacak şekilde devam eden Pist Günleri projesi kapsamında hız tutkunu sürücüler Intercity İstanbul Park’ın 5 bin 378 metre uzunluğundaki pistinde 20’şer dakikalık seanslar halinde araçlarını kullanabiliyorlar. Pisti bir seansta maksimum 40 otomobil kullanabiliyor.

Katılımcılar, Intercity İstanbul Park Pist Günleri’nde 20 dakikalık sürüş için internet üzerinden alımlarda 130 HP ve altı araçlar için 120 TL, 130 HP ve üzeri araçlar için 300 TL ödüyorlar.

Vural Ak: “Hız hazzını güvenle yaşayın”

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, yüksek hız nedeniyle meydana gelen kazalarda artışların görüldüğünü belirterek “Teknoloji geliştikçe otomobil ve motosikletlerde motor performansı sürekli artıyor. Hız hazzını güvenli ve tehlikeden uzak bir şekilde yaşamak isteyenler için Intercity İstanbul Park pisti ideal. Intercity İstanbul Park pist

Vural Ak: Intercity Yönetim Kurulu Başkanı

günlerine katılanlar hız tutkularını en üst düzeyde yaşıyorlar ve hem kendileri hem de diğer insanları tehlikeye atmamış oluyorlar. Pistimize gelip hızlı araç kullananların, artık normal trafikte hız yapmadıklarını ve daha dikkatli olduklarını gözlemledik” dedi.

Trafikte süratli araç kullanımının bir nebze de olsa önüne geçmeyi amaçladıklarını da kaydeden Ak “Otomobil meraklılarının cüzi rakamlar ödeyerek dünyanın en iyi pistleri arasında gösterilen Intercity İstanbul Park’ta kendi araçlarını kullanabiliyorlar. Ayrıca Pist Günleri ile aynı gün içerisinde Intercity İstanbul Park olarak organize edilen tek marka kupaları olan Intercity Platinum Cup, Intercity Gold Cup, Intercity Silver Cup yer almakta. Intercity Cup tek marka kupa yarışları cüzi fiyatla tutkulu sürücülere yarışma heyecanını yaşatmakta” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz