Insignia’da 1.6 motor gidiyor mu?

Insignia’da 1.6 motor gidiyor mu?

Nisan ayında casus fotoğrafları internetteki yerini alan 2017 Opel Insignia, aradan geçen ayların ardından 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı konuşuluyordu. Ancak, yeni Insignia kendini Paris’te göstermedi. Otomobilin ilk durağının Cenevre olacağı söyleniyor.

2018 Buick Regal’in kuzeni olan Insignia’nın kuzeniyle arasında ufak iki fark var. Biri isimler diğeri de motor seçenekleri. Regal’in Amerika Birleşik Devletleri’nde satıldığını göz önüne aldığımızda iki kuzenin birbirinden farklı motorlarla satılması çok da sürpriz değil. Casus fotoğraflarının arasında kabin görüntülerinin de yer aldığı Insignia’da detaylar kolaylıkla göze çarpıyor.

İki büyük bakla olarak hayat bulan gösterge panelinin üzerine yardımcı göstergeler yerleştirilmiş. Orta konsolun kamuflajın dışında kalan kısmı bize yeni nesil Opel Astra’yı anımsatıyor.

Mevcut Insignia ile karşılaştırıldığında General Motors’un kalabalık orta konsol anlayışı yeni nesil Insignia’da da varlığını devam ettiriyor. Yeni Insignia’nın bilgi-eğlence sisteminin yer aldığı dokunmatik ekranının altındaki butonlar da göze çarpıyor.

General Motors’un E2XX ismi verilen platformunda yükselen Insignia’nın boyu da 100 milimetre uzamış. Böylelikle otomobilin kabininde daha ferah bir hava yakalanmış. Boyu uzayan Insignia’nın ağırlığı ise 200 kilogram azalmış.

Insignia’da 1.6 motor gidiyor mu?

Yeni Insignia’da yer alan 1.6 litrelik CDTi turbo dizel motor yerini 2.0 litrelik CDTi dizel motora bırakıyor. Ayrıca, otomobilin motor ailesine turbo şarjlı dört silindirli motorlar ekleniyor.

General Motors ilerleyen zamanda Insignia’ya beş kapılı liftback versiyon ve hibrit versiyon de ekleyecek.

Kuzeni Buick Regal’in lansmanı ise Opel Insignia’nın hemen ardından olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz