Infiniti’den ‘insan bakışı’

Infiniti QX Sport Inspiration’tan insan bakışı. Infiniti’nin ilk olarak Nisan 2016’da Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıttığı QX Sport Inspiration, Paris Otomobil Fuarı’na özel, geliştirilmiş bir versiyonuyla sergileniyor.

Infiniti’nin gelecek nesil, orta boy SUV sınıfı araçlarıyla ilgili vizyonunu ortaya koyan QX Sport Inspiration, havada asılı duran A sütunları, yeni ay kesimli C sütunu, insan bakışlı farları ve yan aynaların yerine kullanılan kameralar gibi detaylarıyla dikkat çekiyor. Pekin’de sergilenen araçtan farklı olarak, daha keskin bir radyatör ızgarasını barındıran tasarıma ek olarak daha derin bakışlı farlar ve krom detaylar bu konseptte tercih ediliyor.

SUV’da iddia sürüyor

Infiniti  QX Sport Inspiration
Infiniti QX Sport Inspiration

 

Infiniti QX Sport Inspiration’tan insan bakışı

21 inç yerine 22 inçlik alaşım jantların sergileneceği QX Sport Inspiration’da bronz renkli jantlara aynı renkte fren kaliperleri de eklenerek fark yaratılıyor. 285/45 R22 ölçüsündeki lastikleriyle de araç, Infiniti’nin gelecek nesil dinamik SUV’lerinin iddialı olacağını ortaya koyuyor. QX Sport Inspiration, ‘Sürücü Odaklı-Yolcuları Düşünen’ iç mekan felsefesiyle tüm konuklarının ihtiyaçlarını eşit şekilde karşılıyor. Derin kahverenginin yoğun olarak kullanıldığı kabinde, orta konsol üzerindeki infotainment sistemi Infiniti’nin yakın gelecekte seri üretim araçlardaki navigasyon, iletişim, ses ve güvenlik teknolojilerine dair ipuçlarını barındırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz