İnci, dünyada ilk 100’ü hedefliyor

 

Türkiye otomotiv yan sanayininin önemli kuruluşlarından İnci Holding'in bir yıllık başkanı Perihan İnci, hedeflerinde dünyanın en büyük ilk 100 otomotiv tedarikçisi arasına gireceklerini açıkladı.

Bünyesinde İnci Akü, İnci Exide gibi kurumları barındıran İnci Holding önümüzdeki 10 yıllık planlarını açıkladı.

İnci Holding adına açıklamalarda bulunan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci “2023 yılına kadar hedeflenen 2 milyar dolarlık satışla dünyanın en iyi 100 otomotiv tedarikçisinden biri olacağız.” dedi. İnci Holding’in geçen yılki cirosu ise 496 milyon dolar olarak kaydedildi.

A. News internet sitesine konuşan Perihan İnci, İnci Holding’in 2014 yılında zorlaşan ekonomik koşullara ve artan rekabete rağmen kârlı bir yıl geçireceğinin altını çizdi.

 

1 YILLIK NÖBETÇİ BAŞKAN

         İnci Holding'de başkanlık koltuğu 5 kızkardeş arasında üçer yıllık sırayla nobete baglanmış durumda. En küçük kardeş olan Perihan İnci Yönetim Kurulu Başkanlığı nöbetini tam 1 yıl önce 12 Aralık 2012 tarihirde devralmıştı.

Kurucu baba Cevdet İnci, ölümünden hemen önce holdingin başına en büyük kızı Emel Önal Özkaya'yı getirdi. İnci'nin vefatının ardından ise kızkardeşler bunu nöbetçi başkanlık sistemine çevirerek, devam ettirdiler. Emel Önel Özkaya'dan görevi 2007 yılında Şerife İnci Eren'e, Eren ise 3 yılın osnunda görevi de 2010 yılında Meral İnci Zaim'e geçirdiler. 2013'ten itibaren görev Perihan İnci'de.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'Nİ BİTİRDİ

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi felsefe mezunu olan Perihan İnci, Harvard Business School, Advance Managment Programı'nı 2007'de tamamladı. 1987 yılında iş hayatına başladığı Anteks İplik, dokuma, terbiye ve konfeksiyon fabrikalarının çeşitli departmanlarında yönetici olarak 14 yıl görev yaptı. 2001 yılında Step Tekstil Dış Ticaret ve Danışmanlık Şirketi'ni kurdu. 1996 yılından başlayarak İnci Holding iştiraklerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 11 yıl Belçika Antalya Fahri Konsolosu olarak görev yaptı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz