İnceleme tamam, sıra tedavide: “Dalgalı” Civic Sedanlara servis yolu göründü

Honda Türkiye’nin bir süredir başını ağrıtan “Dalgalı C Sütunu” sorunu, FC5 kodlu yeni nesil Civic Sedanlar için resmi takvim belli oldu.

Honda Türkiye yaptığı açıklama ile 18 Aralık itibariyle göçüklü Honda Civic Sedanları belli bayilerde iyileştirmeye başlıyor. Daha sonra tüm bayilerde erilecek iyileştirme hizmeti ile Civic mağduriyetinin giderilmesi planlanıyor. Plana göre, FC5 kasa Civic sedanı olup da bu sorunu yaşayanlar, servislere başvurduklarında randevulu sistemle bakıma alınacaklar.

İşte Honda Türkiye “Dalgalı C Sütunu” sorununun çözümü için yapılan resmi açıklama…

“Hâlihazırda kullanımda olan bazı Honda Civic FC5 modeli araçların C sütununda yaşandığı iddia edilen sınırlı sayıdaki, sebebi tespit edilemeyen küçük kaporta göçükleri hakkında yapılan inceleme sonucunda, ilgili araçların fabrika çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı, gerek teknik ekiplerimizce, gerekse bağımsız ve tarafsız otoritelerce yapılan test ve incelemelerle kayıt altına alınmıştır.

Ancak yine de bu konuda tarafımıza yapılan sınırlı sayıdaki başvuruları “iyi niyet çerçevesinde” karşılamak ve son derece önem verdiğimiz müşteri memnuniyetini sağlamak adına bir mini onarım süreci başlatılacaktır.

18 Aralık 2017 Pazartesi gününden itibaren bu konuda tarafımıza başvurmuş olan tüm tüketicilerimiz “randevu esaslı” olarak yetkili servislerimize davet edilecek ve söz konusu mini onarım gerçekleştirilecektir. Randevu ile yapılacak onarım işleminin süresi her araç için 1 iş günüdür. 8 Ocak 2018  Pazartesi gününden itibaren, tüm yetkili servislerimiz, ilgili araçlara hizmet vermeye hazır olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz