Ford Otosan için araba koltuğu üretecek

Geçen yıl düzenlenen IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda hava süspansiyonlu ticari araç koltuğu projesinin lansmanını yapan, Güney Koreli Seoyon E-Hwa ve Kibar Holding ortaklığı Assan Hanil üretime başlıyor. Şirket ilk olarak Ford Otosan için üremeye başlayacak. Kendi Ar-Ge merkezinde sıfırdan geliştirdiği, özgün tasarımlı hava süspansiyonlu ticari araç sürücü koltuğu projesi kapsamında Ford Otosan ile tedarik anlaşması imzalayan Assan Hanil, küresel şirket olma yolunca ilerliyor. Assan Hanil, bu yeni projesi ile dünya pazarlarına açılmayı, müşterilerinin bulunduğu ülke ve lokasyonlarda yeni tesisler kurmayı hedefliyor.

Hava süspansiyonlu ticari araç sürücü koltuğu projesi ile ilgili tesisler dahil, 2017-2020 yıllarında 32 milyon Euro’luk bir yatırım planladıklarını söyleyen Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner, hedefleri hakkında şu bilgileri verdi:

“Avrupa, Rusya ve Kore’ye orta vadede ciddi ölçekte ihracat yapmayı planlıyoruz. Bu bölgelerde lokal operasyon planlarımız bulunuyor. Bu noktada yalnızca Türkiye pazarı değil, projelerin gelişimine istinaden yakın coğrafyadaki büyük üreticiler de hedef pazarımız içinde yer alıyor.”

Değerlendirme sürecinde 29 başvurusu var

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tesciline sahip Assan Hanil Ar-Ge Merkezi’nin, 29 adet tescillenmiş fikri mülkiyet hakkı olup, değerlendirme sürecinde toplam 29 adet başvurusu bulunuyor. Şirketin, Kocaeli ve Bursa’daki üç farklı lokasyonda bulunan tesislerinde yolcu ve sürücü koltukları, ön ve arka tamponlar, kapı panelleri, ön kumanda panelleri, tavan ve halı kaplamaları gibi parçalar üretiliyor.

Assan’dan kaptan şoföre business koltuk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz