İkinci nesil Countryman geliyor

MINI’nin son nesil Countryman’i resmi lansmanına gittikçe yaklaşıyor. Casus fotoğrafları ay başında internetteki yerini alan otomobilin 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda MINI standında boy göstermesi bekleniyor.

İkinci nesil Countryman geliyor

Clubman ve yeni nesil BMW X1 modelleriyle aynı platformu paylaşan yeni nesil Countryman, önceki nesline göre 150 milimetre büyümesiyle dikkat çekiyor. ULK1 modüler platformunda yükselen otomobil artık 4.25 metre yüksekliğinde.

Yeni MINI Countryman yalnızca büyük bir dış görünüm sunmuyor aynı zamanda uzun bir dingil mesafesi de vaad ediyor.

Casus fotoğraflarında da uzadığı ve büyüdüğü belli olan otomobilin bagaj kapasitesinin 450 litreden biraz daha fazla olması bekleniyor.

Yeni Countryman’de Mini’nin üç silindirli ve dört silindirli turbo motorları görev alıyor. Otomobilin John Cooper Works eli değmiş versiyonu ise 228 beygirlik gücüyle Countryman ailesinin en üstünde konumlanıyor.

İkinci nesil Countryman geliyor hem de hibrit versiyonla!

Plug-in hibrit versiyonunun da olması beklenen otomobilde 1.5 litrelik benzinli motorun elektrikli motorla kombine edileceği söyleniyor. 1.5 litrelik motor 136 beygir güç üretirken, elektrikli motorun gücünün 88 beygir güç olacağı çıkan dedikodular arasında.

Hibrit Countryman elektrikli modda büyük ihtimalle 38 kilometrelik menzile sahip olacak. İsmi ‘Mini Countryman E’ olacak aracın 0’dan 100 kilometre hıza ulaşması 6.5 saniye sürecek.

Önceki nesline göre daha güvenli ve daha bağlantılı bir otomobil olacak olan MINI Countryman ilk resmi lansmanını 1 Ekim’de kapılarını açacak olan 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda yapacak.

29 Eylül ve 30 Eylül günü basın gösterimi olacak olan fuar 16 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz