İkinci el şirketi Otomol yeni kaptanı belirledi

İkinci el şirketi Otomol, Türkiye’de premium segmentte farklı markaların ikinci el satış, yetkili servis ve araç kiralama operasyonlarını yürütmeye devam ediyor. OTOMOL Grup’un yeni CEO’luğuna ise Uğur Sakarya atandı. Kariyeri boyunca otomotiv sektörünün köklü kuruluşlarında orta ve üst düzey yöneticilik yapan Uğur Sakarya, İstanbul, İzmir ve Bodrum’da şubeleri bulunan OTOMOL Grup’taki görevine Mayıs ayı itibariyle başladı.

Otomotiv sektörüne 20 yıl önce adım attı

1971 Eskişehir doğumlu olan Sakarya, lisans eğitimini 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Sakarya, 6 yıl süreyle imalat ve uçak sanayisinde farklı alanlarda görev aldıktan sonra, 2000 yılında Koç Grubu’na katılarak otomotiv sektörüne adım attı. Sakarya, 20 yıl boyunca Koç Holding ve Borusan Holding bünyesinde yer alan otomotiv şirketlerinde orta ve üst düzey yönetici olarak görev aldı. İkinci el araç şirketi Otomol CEO’luğuna geçen yolda farklı operasyonlarda yerini aldı.

Bu kapsamda ilk olarak Tofaş Satış Sonrası Bölge Müdürlüğü görevini üstlenen Sakarya, sonrasında ise Otokoç Şube Müdürlüğü ve Operasyonel Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2014-2017 yılları arasında Borusan Oto Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Sakarya, 2018 yılında da Borusan Otomotiv BMW-MINI Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2020 Mayıs itibariyle de ikinci el araç şirketi Otomol CEO’luğunu yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz