İkinci el otomobil piyasası için uyarı!

ikinci el otomobil piyasası

2020 yılının sonlarından beri otomotivde çip sıkıntısı yaşanıyor. Bazı otomotiv devlerinin üretimine ara verdiren bu sıkıntı sonrası gözler ikinci el otomobil piyasasına çevrildi. Pandeminin etkisinden kurtulamayan üretim faaliyetleri ve küresel tedarik zincirleri, ikinci el otomobil fiyatları için de kötü haber olabilir.

Otomotivdeki çip krizi

İkinci el otomobil piyasası için son günler mi?

Küresel elektronik mikroçip tedarik sıkıntısı yaşayan otomotiv sektörü
üretimlerine ara verdi. Yılın devamında da çip tedarik sorununun büyük ölçüde devam edebileceğini belirten üreticiler, Mart ayı itibariyle önlemlerini almaya başladılar.

TOFAŞ üretime ara verdi

Sıfır kilometre otomobillerin üretiminde yaşanan aksaklık nedeniyle tabii ki gündeme gelen bir diğer önemli konu ikinci el otomobil piyasası oldu.

ikinci el otomobil fiyatları

2020’de yaşanan yüksek fiyat artışlarından sonra, 2021’e daha sakin
başlayan ikinci elde satışların tekrar artacağı ve ikinci el otomobil fiyatları için de tekrar bir yükseliş yaşanacağı öngörülüyor.

VavaCars yetkilileri ikinci el araç almayı planlayanları çabuk olmaları konusunda uyarıyor. Piyasa koşulları henüz reaksiyon göstermeden uygun koşullarda araba sahibi olmak için son günlerden geçtiğimizi belirten yetkililer orta ve üst segment araç piyasasının da hareketlenmeye başladığına dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz