III. Ar-Ge Proje Pazarı ve III. Komponent Tasarım Yarışması başlıyor

 

 

Geleneksel hale gelen etkinliğe rekor katılım beklenirken, 17-18 Nisan 2014’te gerçekleşecek ödül töreninde dereceye girecek projelere toplamda 300 bin TL’yi bulan ödül verilecek.

Türkiye’nin en dinamik sektörü otomotiv endüstrisinde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek "Ar-Ge Proje Pazarı" profesyonelleri, akademisyenleri ve sanayicileri bir araya getirecek. Akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten üniversite, araştırma merkezi ve firmalar, sanayiciler ile profesyonel olarak bu işle ilgilenen herkesin projelerinin sanayiye kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinlikte, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek yapılması istenen Ar-Ge projeleri, kategori ayrımı olmaksızın ele alınacak. 

 

Projeler 14 Mart 2014 tarihinde teslim edilecek

Proje pazarına ilişkin önümüzdeki günlerde üniversitelerde tanıtım toplantıları gerçekleştirilecek. Projeler en geç 14 Mart tarihine kadar teslim edilebilecek. Dereceye girecek projelere ise toplamda 120 bin TL ödül verilecek.

 

‘Tasarım yoluna çık, yolun açık’

‘Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’ ise tasarım tutkunlarına kendi hayallerindeki tasarımlarını gün ışığına çıkarma keyfi yaşatacak. Otomotiv sektöründe yeni ürünlerin geliştirilmesi ve tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen bu yarışma ile otomotiv sektörü için yenilikçi tasarımların desteklenmesi amaçlanıyor.

 

Ödül töreni Bursa’da

 

Üniversitelerin ilgili fakültelerinde eğitim gören öğrencilere ve 18 yaş üstü Türk vatandaşlarına açık olan ‘3. Geleneksel Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’, Ergonomi, Yenilenebilir Enerji ve Çevre, Emniyet, Mekanik/Fonksiyonellik olmak üzere 4 farklı kategoride gerçekleşecek. 14 Mart 2014 tarihine kadar başvuruları kabul edilecek yarışmada öğrenci ve serbest kategorilerinde toplam 173 bin lira ödül dağıtılacak.

 

Para ödüllerinin yanı sıra Ekonomi Bakanlığı’nın uygun gördüğü proje sahipleri Bakanlık desteğiyle iki yıl yurt dışında tasarım eğitimi almaya hak kazanabilecek. Katılımcılar detaylı bilgilere www.otomotivtasarimyarismasi.com adresinden ulaşabilecek.

 

OİB’in organizatörlüğünde ilk kez 2012 yılında düzenlenen yarışmalara 302 proje katılırken, geçtiğimiz yıl müracaat sayısı 700’ü bulmuştu. Bu yıl da katılımın artarak rekor bir seviyeye ulaşması bekleniyor. Ödül töreni ise her iki etkinlik için 17-18 Nisan 2014 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz