İddialara cevap geldi

Fransa Hükümeti, 12 haziran itibariyle Mercedes’in A-Class, B-Class ve CLA modellerine kullanılan klimaların AB yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle trafiğe çıkma yasağı getirmişti.

2011'den sonra üretilen otomobillerde çevreye daha az zarar veren soğutucu madde R1234yf'nin kullanımına izin veren AB yönetmeliğine karşılık Mercedes bu maddenin kazalarda ya da sızıntı yapması halinde oldukça tehlikeli olduğunu ve motorun yanmasına neden olduğunu belirterek, Amerikan şirketi Dupont ve Honeywell tarafından üretilen R1234yf’yi kullanmayı reddetmişti.

Tüm bunların ardından Honeywell cephesinden, Alman üreticiye yanıt geldi. Mercedes’in iddialarını reddeden şirket adına konuşan Avrupa Diirektörü Tim Vink, “Mercedes’in R1234yf ile yaptığı testler tamamen statik olması sebebiyle gerçek bir kaza sonucu vermemektedir.” açıklamasında bulundu.

Mercedes klimalarında halen, 2013 başı itibariyle AB tarafından küresel ısınmaya sebep olduğu gerekçesiyle yasak getirilen R134a maddesini kullanmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz