İçinde sığınak var

İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls Royce yeni nesil konseptini Londra’da düzenlediği özel bir etkinlikte tanıttı. 103EX kod adlı otomobilde geçmiş üzerinde durmayan Rolls Royce olabildiğince yenilikçi olmaya ve modelin tasarım geçmişinin ötesine geçmeye odaklandığını açıkladı.

Rolls-Royce VISION NEXT 100 ismi verilen konseptte kabinin ‘Büyük Sığınak’ olarak adlandırılması dikkat çekiyor. Otonom sürüş özelliğine sahip olması nedeniyle direksiyona ihtiyaç duymadan aracın minyatür bir salonu andırdığını söylemek mümkün.


Rolls-Royce VISION NEXT 100’ün kabini

BMW Grubu’nun yüzüncü yıl dönümü kutlamak amacıyla geliştirdiği dördündü NEXT 100 aracı olan 103EX; kişisel vizyon, zahmetsiz yolculuk, büyük sığınak ve büyük varış olmak üzere dört ana prensip üzerinde şekillendiği söyleniyor. Büyük sığınak kabin tasarımını anlatırken, kişisel vizyon otomobilin geleceğin bir Rolls-Royce’ına dair olası birkaç kişisel vizyonun bir örneği olduğunu vurguluyor.


Rolls-Royce VISION NEXT 100

Heykeltraş ve sanatçı Charles Sykes tarafından Eleanor Thornton model alınarak tasarlanan Spirit of Ecstasy kaput arması Rolls-Royce VISION NEXT 100’de yaşamakta olup, sahiplerine zahmetsiz bir geleceğin hayalini sunuyor. Büyük varış ise Roma imparatorlarının savurgan iki tekerlekli savaş arabalarından Rolls-Royce VISION NEXT 100’e gelişi temsil ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz