I30 NAMYANG 276 HP: Kompakt sporcuya Kore yorumu

Adını, şirketin Kore’deki Ar-Ge Merkezinin bulunduğu Namyang’ın ile aracın geliştirilmesinde ikinci nemli merkez olan Nurbirgring’in baş harfinden alan sporcu Hyundai i30 için şimdiden iddialar havada uçuşuyor. Bu yeni araç için GOlf GTI katili olacağı söyleniyor.

90 bin km ilk testler tamamlandı

Aracın geliştirme çalışmalarını BMW’nin M departmanı eski yöneticilerinden Albert Biermann’nın yönetti. Ring olarak kısaltılan 28 km uzunluğundaki dünyanın en zor pistlerinden biri olan Nürburgring’te 480 tur atarak, pist ve çevresindeki dağ yollarında yol testlerini tamamladıklarını açıkladı.
Hyundai yöneticileri Ring’teki 480 turluk limitleri zorlayan aracın standart kullanımda 90.000 km’lik mesafeye denk geldiğini açıkladılar.

Hyundai’nin sporcusu Golf GTI ile savaşmak istiyor

2017 Temmuz da göreceğimiz I30 N, Eco – Konfor -Spor ve N olmak üzere 4 sürüş moduna sahip. 4 silindir ve turbo beslemeli I30, N moduna alındığında elektronik suspansiyon sistemi, direksiyon sistemi, motor yazılımı dahil olmak üzere tam bir canavara dönüşen Koreli marka Golf GTI karşısında neler yapabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz