i20’ye yerli makyaj: Üç benzinli, bir dizel motorla yola devam

Hyundai Assan’ın İzmit fabrikasında makyajlı i20 üretimi için düğmeye basıldı. i20 modeli 40’tan fazla ülkeye Türkiye’den gidiyor. Hyundai i20, 1.0 T-GDI ve DCT kombinasyonu, daha sportif ve modern görünümü ve yeni renk seçenekleriyle küçük sınıftaki rekabette şansını artırmayı hedefliyor.

i20, hatchback, Coupe ve Active olmak üzere üç gövde seçeneğiyle üretilip, satılıyor.

i20 motor seçenekleri: 3 benzinli bir dizel

Hyundai’nin yeni nesil basamaklı ızgarasıyla gelen i20, arka taraftaysa tamamen yeni bir tasarım izlerini taşıyor. Ayrıca Phantom siyah tavan ve kişiselleştirme için 12 farklı gövde rengiyle satışa çıkacağı açıklanan otomobil, 1.0 T-GDI turbo, 1.2 ve 1.4 litre atmosferik beslemeli olarak üç farklı benzinli ve bir adet de 1.4 litre turbo dizel üniteyle pazarın taleplerini karşılamaya çalışacak. Ayrıca, tüketimi düşürmeye yardımcı olan Stop & Go (ISG) sistemi de standart.

Hyundai i20’de daha sportif görüntü sağlayan 15 ve 16 inç yeni tip alüminyum alaşımlı jantlar seçilebiliyor.

Hyundai i20, üç gövde seçeneğiyle üretiliyor.

Daha verimli ve sarsıntısız bir sürüş için geliştirildiği belirtilen 7 ileri DCT şanzıman ise 120 beygirlik 1.0 litrelik T-GDI motorla kombine olarak alınabiliyor.

Ayrıca yeni i20, İleri Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS), Şeritte Kalma Yardımcısı (LKA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW) ve Uzun Far Asistanı (HBA) gibi Hyundai SmartSense aktif güvenlik özellikleriyle üst düzey koruma sağlanmış olacak.

Apple Car Play ve Android Auto özellikli yedi inçlik yeni nesil multimedya sistemi de aracın iç mekanındaki en büyük yeniliği. Ayrıca mobil cihazların şarj edilmesi için de ikinci bir USB portuna daha yer veriliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz