Hyundai’nin geleceği bu çizgilerde

 

Koreli otomotiv devi yeni bir spor otomobilin üzerindeki örtüyü kaldırmaya hazırlanıyor. HND-9 lüks spor otomobil konseptini 2013 Seul Otomobil Fuarı’nda sergileyeceğini açıklayan Hyundai,  bu konsept ile gelecek nesil araçları ve tasarımları hakkında ipucu verecek. 

Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen HCD-14 coupe-sedan konseptinin devamı niteliğinde olan HND-9, Hyundai Motor Company’nin Kore-Namyang’daki Ar-Ge Merkezi’nin hazırladığı dokuzuncu konsept. 

Özellikle uzun kaputu ve dingil mesafesiyle zarif ve modern bir görüntü sergileyen HND-9, klasik spor coupe’lere yeni bir yorum ekliyor. Ön farlardan bagaj kapağına kadar uzanan agresif omuz çizgisi, aracın gücünü ve yüksek performansını ortaya koyuyor. Hyundai’nin tüm modellerindeki karakteristik altıgen ızgarası, bu lüks konseptte de kendisine yer buluyor.  

Bu konsept otomobil sadece tasarımıyla değil, teknik verileriyle de iddialı. Aracın 3.3 litre hacmindeki turbo beslemeli GDI motoru, 370 HP’lik maksimum gücünü arka tekerleklere Hyundai’nin kendi geliştirdiği 8 kademeli otomatik şanzımanla iletiyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz