Hyundai’den yeni SUV konsept Intrado

 

 

Hyundai'nin 2016 yılında yollara çıkarmayı planladığı ve henüz gerçek ismi belli olmayan yeni SUV modelinin ilk ipucu ortaya çıktı. İLk kez mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda konsept olarak göstrelecek araç şimdilik Intrado olarak anılacak.

 

Geleceğin tasarımları hakkında ipuçları veren ve yeni nesil teknolojilerle birlikte hidrojenle çalışan yakıt hücrelerine sahip olan Intrado konsepti, Hyundai’nin 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki en önemli yeniliği olacak. 

İsmini bir uçağın kanadının altındaki lift mekanizmasından alan konsept otomobil, aynı zamanda yine uçakların üstün teknolojisi ilham alınarak geliştirilmiş. 

Intrado, Koreli markanın yeni çizgilerini temsil ediyor. Hyundai’nin ultra hafif otomobiller projesine göre şekillendirilen Intrado, geliştirilmiş malzemeler kullanılarak üretildi.

Intrado’da kullanılacak olan yeni nesil sistemler, ayrıca seri üretim yakıt hücreli ix35 Fuel Cell’in geliştirilmesine de katkı sağlayacak. Bu konseptle birlikte gelecekte daha hafif ve daha gelişmiş platformlar kullanacağına gönderme yapan Hyundai, araçların içerisindeki bazı donanım ağırlıklarının azaltılarak daha ekonomik yakıt tüketimleri elde edilebileceğinin de altını çiziyor.

Hyundai’nin Almanya Rüsselsheim’daki Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanarak geliştirilen 9’uncu konsept olan Intrado, HED-9 (Hyundai Europe Design) kod ismiyle anılıyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz