Hyundai Motorsport 2020 WRC için takımı topladı

Otomotiv sanayinin teknik besleyicisi ve heyecan kaynağı motorsporlarında 2020 takvimi ve takımlar ortaya çıkmaya başladı. Citroen’in 2020 takviminden çıktığını açıklamasının üzerinden çok zaman geçmedi. Buna karşın 2019’u takımlar şampiyonu olarak tamamlayan Hyundai Motorsport takımı; Dünya Ralli Şampiyonası 2020 rekabetinde dört pilotuyla zirve arayacak.

2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) ilk ayağı Monte Carlo Rallisi olacak. Hyundai takımı sezon başlamadan önce pilotlarını ve yeni kaplamasıyla değişik bir havaya bürünen i20 Coupe WRC yarış otomobilini gösterdiler.

2020 WRC’de yarışacak İ20, yeni dış kaplaması ile daha agresif görünüyor

Hyundai takımı şampiyon Fransız pilot Sebastien Loeb başta olmak üzere Thierry Neuville, Dani Sordo ve 2019 pilotlar şampiyonu Estonyalı Ott Tanak isimlerinden oluşuyor.

Thierry Neuville ve Ott Tanak, tüm sezon boyunca direksiyon başında olacak. Dani Sordo ve Sebastien Loeb ise belirli yarışlarda üçüncü otomobili kullanacaklar.

WRC takvimine 2020 yılında dahil olan Kenya (Temmuz), Yeni Zelanda (Eylül) ve Japonya (Kasım) gibi etaplar, Hyundai i20 Coupe WRC’nin de zorlu sezonda neler yapabileceğini gösterecek. Özellikle çakıl ve asfalt zeminli etaplarda aracı geliştiren Hyundai Motorsport, bu kez farklı iklimler ve yol şartlarında i20 WRC’nin teknik özelliklerine konsantre olacak.

İzmit’te üretilen Hyundai i20, dünya ralli şampiyonası 2020 etaplarında WRC versiyonuyla liderlik kovalayacak

Takım Direktörü Andrea Adamo, yeni sezonla ilgili olarak bir açıklama yaptı: “Son derece başarılı bir 2019 geçirdik, ancak 2020’ye hazırlanırken daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyorduk. Gelecek sezon için hedeflerimiz açık. Hem markalar hem de pilotlar klasmanında şampiyonluğa ulaşarak Hyundai Motorsport’un gücünü göstermek istiyoruz. Rekabetin yoğun olacağını da biliyoruz, bu nedenle teknik olarak her anlamda hazır olmamız şart. Neuville, Tanak, Sordo ve Loeb ile üstün başarılara imza atacağımızdan eminim” dedi.

Üç yeni ülkenin eklendiği 2020 sezonunda toplam 14 zorlu yarış gerçekleştirilecek ve ilk ayak 23-26 Ocak tarihlerinde Monte Carlo’da koşulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz