Hyundai modelleri büyüyor, marka değeri yükselişte

Hyundai, otomobil modelleri ve marka adına yaptığı yatırımların karşılığını almaya devam ediyor. Güney Koreli marka, Interbrand’ın “2020 En İyi Global Markalar” araştırmasına göre; marka değerini bir önceki yıla göre yüzde 1 artışla 14,3 milyar dolara yükseltti.

Bu önemli değer ile birlikte otomotiv markaları arasında beşinci sıraya yükselen Hyundai, koronavirüse rağmen genel sıralamada da 36’ncı sırada yerini ayırttı. Koreli üretici, altı yıldır üst üste en büyük 40 global şirket arasına girmeyi başarıyor. 2005 yılından bu yana geçen sürede ise ilk 100 marka içinde bulunuyor.

Hyundai, önümüzdeki dört yıl içerisinde IONIQ markası adı altında satışa sunacağı yeni elektrikli modelleri ile otomotiv dünyasında büyük rol almayı hedefliyor. Teknoloji alanındaki deneyimini sınırsızca kullanarak liderliğin peşine düşecek olan IONIQ; hızla büyüyen elektrikli otomobil talebine hızlı bir yanıt vermeye de çalışacak.

Mobilite ve elektrifikasyon alanına yatırımlar yapan Hyundai, 2020 yılında duyurduğu IONIQ markasıyla gelecekte daha etkili ve daha teknolojik bir yol izlemeyi planlıyor.

Hyundai’nin marka değerini artırmasına yardımcı olan bir diğer atağı ise hidrojen yakıt hücresi teknolojisine yaptığı yatırım. Hızla değişen ulaşım sektöründeki konumunu bu sayede güçlendiren marka; dünyanın ilk seri üretim yakıt hücreli elektrikli ağır ticari kamyonunun ilk yedi adetini İsviçre’deki müşterilerine teslim etmişti. Yakıt hücreli kamyonların üretim kapasitesi, mobiliteye olan talep arttıkça Avrupa, Amerika ve Çin pazarında 2021 yılına kadar yılda 2 bin adede ulaşacak.

Hyundai, kentsel trafik sorunlarını çözmek için de çok çabalıyor ve bu doğrultuda hava mobilitesi (UAM) üzerinde yoğunlaşıyor.

Hyundai, otomobil modelleri haricinde giyilebilir robotlar, otomasyon, otonom sürüş özellikli otomobiller ve uçan araçlar gibi diğer mobilite alanlarında da güçlenmek istiyor. Bu nedenle, dünya çapında inovasyon laboratuvarları ve arge merkezleri kurmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz