Hyundai, Mercedes’e kafa tutuyor !

 

Hyundai’nin gelecek nesil spor coupe’si “HND-9” ve Fransız moda devi Hermes tarafından hazırlanan lüks sedan konsepti “Equus by Hermes”, 2013 Seul Otomobil Fuarı’nda sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Hyundai, fuarda sergilediği toplam 30 farklı modelle birlikte 11 yeni teknolojisini de özel olarak hazırlanan 10 değişik standda görücüye çıkarmış oldu.

 

HND-9 adlı konsept, Hyundai Motor Company’nin Kore-Namyang’daki Ar-Ge Merkezi’nin hazırladığı dokuzuncu konsept olarak lanse edilirken aynı zamanda aracın her bir tasarım evresinde farklı çizgiler bulunuyor. 2 bin 860 milimetre dingil mesafesine sahip olan otomobilin uzunluğu 4 bin 695 milimetre, genişliği bin 890 milimetre ve yüksekliği de bin 340 milimetre. 

 

Otomobilin tasarımında yer alan kelebek sitili kapılar, agresif tasarımı öne çıkaran farlar, LED stop lambaları, çift çıkışlı son susturucular, 22 inç’lik jantlar, karbon parçalar ve hafifletilmiş gümüş kaplama gövde ilk bakışta dikkat çekiyor. Aracın 3.3 litre hacmindeki turbo beslemeli GDI motoru, 370 beygirlik maksimum gücünü arka tekerleklere Hyundai’nin kendi geliştirdiği 8 kademeli otomatik şanzımanla iletiyor.

 

 

HND-9 ile ilgili olarak yorum yapan Hyundai Motor Company Tasarım Merkezi Başkanı Suk-Geun Oh, “HND-9, Hyundai’nin gelecekteki sporcusu müşterilerimize yepyeni deneyimler sunacak. Akıcı tasarım felsefesinin yepyeni bir yansıması olan arkadan itişli bu konsept, sofistike görüntüsüyle yüksek performansı en iyi şekilde harmanlıyor” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz