Hyundai, 53 bin TL’lik station wagonu Türkiye pazarına getirdi

0

 

Hyundai'den bir model daha

 

Aslırnda geri görüş kamerası, flex steer ve elektrikli park freni gibi donanımları İ30 modeliyle Hyundai'de görmeye başladık. Modern premium olarak adlandırdığı modellerindeki teknolojik yardımcıların sunulduğu otomobigllerine bir yenisini ekleyen Hyundai, şimdi de C segmentindeki station wagon rekabetine giriyor.

Rakipleri kim dersek; Renault Megane Sport Tourer, Opel Astra Sport Tourer.

Hyundai'nin C segmenti SW sınıfındaki temsilcisi i30 SW, bunların içinde 128 beygirgücündeki en güçlü motorla ayrışıyor. İ30 SW'deki dizel motor yakıt tüketimindeki tutumluluğuyla da iddialı.

Ayrıca otomobilde dizel motorla kombine 6 ileri düz ve 6 ileri otomatik vites seçeneği de sunuluyor.

Aracın fiyatına gelindiğinde ise 53 bin 200 TL’den başlıyor.

 

KALABALIK AİLELERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA YÖNELİK BİR ALTERNATİF

Hyundai i30 hatchback’in uzatılmış bir versiyonu olmayan ve ayrı bir safhada geliştirilen i30 CW, bu nedenle oldukça dikkat çekici bir arka görünüme, sportif ve dinamik bir duruşa, ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özelliklere, çok sayıda göz ve cebe sahip. Çok daha fazla yaşam alanı ve yükleme kapasitesi sunan i30 CW, 4485 mm’lik uzunluğu ile hatchback kardeşine göre 185 mm daha uzun ve 1500 mm ile 30 mm daha yüksek. Bu artan boyutlar sayesinde hatchback’e göre 150 litre daha geniş bir bagaj hacmi sunuyor. i30 CW’nin 528 litrelik bagaj hacmi, arka koltuklar tamamen yatırıldığında 1642 litre gibi oldukça büyük bir yükleme alanı sunuyor. Yüzde 47 oranında genişletilen torpido gözü ise önceki i30’daki 5.8 litre yerine 8,5 litre hacme sahip. Ön kapı içi ceplerinde artık 1,5 litrelik petler kullanılabiliyor ve arka kapılarda da 0,75 litrelik pet şişelere uygun cepler bulunuyor. 

 

SADECE DİZEL MOTORLA GELDİ

Sadece dizel motor ve iki farklı şanzımanla satışa sunulan yeni i30 CW, Style ve Elite olarak adlandırılan donanım seçeneklerine sahip. Başlangıç seviyesi olan Style paketinde ABS, EBD (elektronik Fren Dağıtımı), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi), ESP (Elektronik Stabilite Programı), VSM (Araç Stabilite Yönetimi), HAC (Yokuş Kalkış Desteği), LED gündüz farları, aktif ön koltuk başlıkları, ön, yan ve perde havayastıkları standart olarak sunuluyor. Elite donanım seviyesinde ise tüm bu güvenlik ekipmanlarına ek olarak diz hava yastığı ve elektrikli park freni bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here