Honda’nın Avrupa için ilk elektrikli aracı: Urban EV Concept

0

Honda, Avrupa yollarına yönelik ilk elektrikli otomobilinin ipuçlarını taşıyan yeni konsept aracı Urban EV’nin örtüsünü kaldırıyor.

Otomotivde özellikle dizel motorların sona yaklaştığı ve yerine hibrit ile elektrikli motorların devreye gireceği çağa geçen üreticiler her geçen gün artıyor. VW’nin dizel emisyon skandalının hızlandırdığı sürecin son etkin katılımcılarından biri de Japon Honda oldu. Japon şirket, 2017 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda elektrikli araçlarda gelecekte neler yapacağının göstergesi olan yeni ürününü 12 Eylül tarihide gösterecek.

[yuzo_related]
Yeni Honda Jazz, Frankfurt’ta sahneye çıkıyor.

Bir elektrikli, bir hibrit, bir de Jazz

Honda, Frankfurt’taki standında Avrupa için üç önemli yeniliği vitrine koyuyor. Bunlardan biri yenilenen Jazz modeli olurken, diğer iki yeniliği konsept araç olarak sahneye çıkıyor.

Honda, Avrupa pazarına yönelik ilk elektrikli aracı Urban EV Concept dünya prömiyerini 67. Frankfurt buluşmasında yapıyor.

Şirket ayrıca en çok satan SUV’u CR-V Hybrid Prototip ile de bu alandaki yeni çalışmalarını ortaya koymayı hedefliyor.

Honda CR-V prototip
Honda Hybrid

67. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Honda’nın bir diğer yeniliği ise yeni Honda Civic hatchback’in yeni dizel motoru olacak.

Honda’nın elektrikli otomobil geleceği

Honda, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nı, Avrupa otomobil ürün gamının elektrikle geleceğe hazırlanması planındaki sonraki adımları açıklamak için kullanacak. Markanın Frankfurt’taki odak noktasını gelecekteki seri üretim bir modelle ilgili önemli ipuçlarını bünyesinde barındıran Honda Urban EV Concept’in dünya prömiyeri olacak.

Honda, CR-V Hibrit modeli için geçtiğimiz nisan ayıdaki Shangai Fuarı’nda bu otomobili göstermişti.

Söz konusu dünya prömiyerinin yanı sıra, CR-V Hybrid Prototype ise yeni CR-V SUV’un Avrupa versiyonunu gözler önüne serecek.

Honda Motor CEO’su Takahiro Hachigo, 12 Eylül 2017 Salı günü 13.20’de Salon 9, Stand B11’de gerçekleşecek olan Honda basın toplantısında Honda Urban EV Concept’i bizzat tanıtacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here