Honda ve Hitachi el sıkıştı, elektrikli motor üretecekler!

0

21’inci yüzyıl her alan ve sektörde “zaman”la rekabetin olduğu bir çağ. Elektronikten sağlığa iletişimden otomotive aklınıza gelen her alanda “zaman”la yarışıyorsunuz. Hızlı olan da kazanıyor. Kimilerine göre 2020’de tüm araç satışlarının yüzde 10’u, 2025’te ise 15’den fazlası elektriklilerden oluşacak. Elektrikli araçlar hızla çoğalmasıyla geleceği daha net görmeye başlayan markalar, bu alandaki yatırımlarını artıyor.

Bu alanda adım atan otomobil üreticilerinden biri de Honda. Hitachi Automotive Systems bir ortak girişim şirketi kurduklarını açıklayan Honda, elektrikli araç motorlarını bu şirket çatısı altında üretecek.

[yuzo_related]

Ortak girişimle kurulan şirket Ibaraki Bölgesinde bulunan Hitachinaka-shi‘deki Hitachi Automotive Systems tesislerinde elektrikli araçlar için motor geliştirecek, üretecek ve satışa sunacak.

İmzalar 24 Mart’ta atılımştı

7 Şubat 2017‘de açıklanmış olduğu üzere iki şirket, 3 Şubat‘ta imzalanan mutabakat protokolü sonrası görüşmeler yaptı ve yeni şirketi kurmak için daha somut hazırlıklar yapmak üzere 24 Mart‘ta bir ortak girişim anlaşması imzaladı. Yeni kurulan şirket, bölge yönetimi bünyesinde “kurumsal merkez ofisinin kurulmasının teşviki” kapsamında, Ibaraki Bölge İdaresinden finansal destek alacak.

İki şirketin uzmanlıklarını aynı çatı altında toplayan yeni şirket elektrikli araçlar için yeni ve rekabetçi motorlar geliştirerek otomobil üreticilerinin giderek artan küresel talebine yanıt verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here