Honda Türkiye işçi alacak

1997 yılında ilk Civic modelinin üretimine başlayan Honda Türkiye, Şekerpınar’daki fabrikasında yeni Civic Sedan ile birlikte vites artırıyor. Hem iç pazardaki hem de ihracat taleplerindeki artış ile birlikte Honda Türkiye A.Ş. ilk etapta üretim adedini 35 bin adede, devamında da 50 bin adede çıkarmayı hedefliyor. Honda Türkiye işçi alacak. Yeni modelin devreye girmesinden önce 770 kişilik çalışan sayısını artıran Honda Türkiye, hızla 940 kişiye ulaştı. İkinci vardiya için çalışmaları sürdürülüyor ve kısa süre içerisinde istihdam edilecek 340 yeni çalışan ile bin 280 çalışana ulaşılacak.


Alımlar sürüyor

Üretim hatlarındaki çalışan sayısını artırmak üzere alımlarını sürdüren Honda Türkiye’de başvuru kabulü de devam ediyor.

Ondokuz yıldır ülkemizde devam eden Civic Sedan üretimi yeni nesliyle bu yıl da devam ediyor. 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan otomobilin ön kısmında farların üstüne doğru uzanan krom panjur ilk bakışta dikkat çekiyor.

Yeni nesil Civic Sedan ilk etapta sadece 125 beygir güç ve 153 Nm tork üreten 1.6 litrelik i-VTEC motorla satışa sunuluyor. 182 beygir güç ve 220 Nm tork üreten 1.5 litrelik VTEC turbo motor önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde aileye katılacak. 1.6 i-DTEC dizel motor ise 2018’in 1’inci çeyreğinde yollardaki yerini alacak.

Ülkemizde yalnızca 1.6 lt benzinli motor seçeneği bulunan Civic Sedan 76 bin 106 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz