Honda Fabrikasını Mehmet Başaran’ın Habaş şirketi satın aldı

Uzun zamandır Gebze’de faaliyet gösteren Honda Türkiye fabrikası satıldı. Yeni sahibi iş insanı Mehmet Rüştü Başaran’ın sahibi olduğu HABAŞ oldu. Konuyla ilgili resmi açıklama Honda Türkiye’den geldi.

letgo oto plus ile ikinci el araç satışı nasıl yapılır?

Honda Türkiye fabrikası satıldı

Honda Türkiye tarafından gönderilen basın bülteniyle birlikte satın alma resmen duyurulmuş oldu. Teslim tarihinin Eylül 2021’den sonra gerçekleştirileceği açıklandı.

honda türkiye fabrikası

İşte o açıklama:

“Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir.

1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Honda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonları ile en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir. Faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlüğünde devam edecek olan Honda Türkiye A.Ş., etkin bayi ağı ile ülkemiz için değer yaratmayı sürdürecektir.”

Mehmet Rüştü Başaran kimdir?

2018 yılında Forbes Dünya Milyarderleri listesinde 1999. sırada yer alan Başaran, Türkiye’nin en büyük çelik üreticilerinden Habaş Endüstriyel ve Medikal Gazlar Üretim Endüstrileri başkanı olarak görev almaktadır.

Siz yeni satın alma haberi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtin ??

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz