Honda, KTM, Yamaha ve Piaggio güç birleştirdi

yamaha ty-e

Honda, KTM, Yamaha ve Piaggio bir Konsorsiyum oluşturmak için el sıkıştı. Konuyla ilgili ilk açıklama Piaggio cephesinden gelirken, İtalyan scooter üreticisini Honda takip etti. Motosiklet dünyasının dört devi, motosikletlerin ve hafif elektrikli araçların değiştirilebilir pilleri ile ilgili kuracakları Konsorsiyum için ilk olarak niyet mektubu imzaladı. Elektrikli motosiklet değiştirilebilir pili konusunda belirlenen hedefe ulaşılırsa bazı endişeler ortadan kalkabilir.

110 cc’lik Honda Dio Türkiye’de

Elektrikli motosiklet değiştirilebilir pili

Honda, KTM, Yamaha ve Piaggio el sıkıştı

Piaggio tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Konsorsiyumun kurucu üyeleri, standartlaştırılmış bir değiştirilebilir pil sisteminin, hem hafif elektrikli araçların yaygın kullanımını teşvik edeceğine hem de nakliye sektöründe kullanılan pillerin daha sürdürülebilir bir yaşam döngüsü oluşturmasına katkıda bulunacağına inanıyor”

Elektrikli motosiklet değiştirilebilir pili standartlaşma yolunda

Konsorsiyum, Mayıs 2021‘de faaliyete geçecek ve katılmak isteyen tüm yatırımcılara açık olacak. Hedef ise motosikletlerde, mopedlerde, üç tekerlekli ve dört tekerlekli bisikletlerde kullanılan değiştirilebilir pillerin standardizasyonu için teknik şartnameleri tamamlamak.

Ayrıca üreticiler menzili genişleterek, şarj süresini kısaltarak, araç ve altyapı maliyetlerini düşürerek müşterilerin elektrikli araçlar dünyasındaki temel endişelerine çözüm bulmaya çalışacak.

Honda Motosiklet cephesinden görüşlerini bildiren isim ise Honda Motor Co., Ltd. Motosiklet Operasyonları Genel Müdürü Noriaki Abe oldu. Abe, küresel ölçekte CO2’yi azaltmaya yönelik dünya çapındaki elektrifikasyon çabalarının özellikle Avrupa’da hız kazandığını söyledi.

Elektrikli motosikletlerin yayın bir şekilde kullanılabilmesi için seyahat mesafesi ve şarj süreleri gibi sorunların ele alınması gerekiyor ve bu aşamada değiştirebilir piller umut verici bir çözüm. Abe, bu nedenle dört üreticinin Konsorsiyumu oluşturmayı kabul ettiğinin altını çizdi.

Honda tarafından yapılan açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz