Honda Jazz’a yeni motor

Yeni Honda Jazz, Frankfurt'ta sahneye çıkıyor.

Honda Jazz’a 1.0 litrelik yeni motor

Teknolojik donanımlarıyla sınıfının dikkat çekici modellerinden biri olan Honda Jazz’ın motor ailesine yeni turbo şarjlı benzinli motor ekleniyor. İngiltere’de üretilen Civic hatchback modelin yer alan 1 litrelik üç silindirli benzinli motor artık Honda Jazz’ın da kalbinde yer alacak. 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda bu bilgiyi basın mensuplarıyla paylaşan Honda İngiltere yöneticisi Phill Webb, “Müşterilerimizin bu motoru çok seveceğiniz düşünüyoruz. Bu sebeple başka yerlerde de kullanacağız. İlk adımı Jazz ile attık. Diğer model ne olacak henüz söylemek için erken” diyerek, 1.0 litrelik motoru kullanmaya devam edeceklerinin de sinyallerini verdi.

127 beygir güç ve 200 Nm tork üreten 1.0 litrelik benzinli motor, Honda Jazz için gayet mantıklı bir seçenek olarak duruyor. Bir diğer modelin ise Honda HR-V olması mümkün. Ancak, bunun henüz resmi bir dayanağı bulunmuyor.

Honda Jazz’a 1.0 litrelik yeni motor

6 ileri manuel şanzıman ile kombine edilen benzinli motorla Honda Jazz, 1.0 litrelik EcoBoost motora sahip Ford Fiesta ile daha kolay rekabet edebilecek.

Webb konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; “Honda Jazz’ı satın alan yaş profili gittikçe azalıyor. Biz bunu bir fırsat olacak görüyoruz. Şu an için sportif bir Jazz versiyonu planımız yok ancak genç müşterileri bayilere çekmenin yollarını arıyoruz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz