Honda CR-V’ye 1.6 dizel motor geldi. Fiyatı ve tüm özellikleri…

Honda CR-V 1.6 dizel

 

Bir zamanlar Türkiye SUV segmentinin en çok satanı olan CR-V, yeni 1.6 dizel motorla eski günlerini arıyor. Honda’nın geçtiğimiz nisan ayında ilk Civic HB modeliyle yollara çıkardığı 120 beygirgücündeki 1.6 litrelik dizel motor, şimdi CR-V ile piyasada. Yıl sonuna kadar 800 , 2014 yılı dahil edildiğinde ise 5 bin adetlik satış hedefi açıklanan yeni CR-V'nin asıl kozu 120 beygir gücünndeki yeni 1.6 dizel motoru ve uygun fiyatı.

Hondaseverler, vergi avantajlı, düşük yakıt tüketimli, sessiz 1.6 litrelik çevreci dizel motordan memnun olacaklar ama onları en çok üzen otomatik vites yokluğu devam ediyor.

İlk etapta belirtmek gerekirse 1.6 i-DTEC motorlu CR-V, üç donanım seçeneği ve 80 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satılmaya başlandı.

CR-V 1.6 dizel, fiyatları 80 bin 900 ile 92 bin 900 TL arasında değişen Dream, Premium ve Elegance adlı üç farklı versiyona sahip.

120 beygirg ücnüdeki 1.6 litre hacimli dizel motorun ortalama yakıt tüketimi bizim kullanımızda 4.8 litre olarak gerçekleşti.

 

CR-V 1.6 DİZELE ÜÇ DONANIM VE FİYATLARI

Honda, önceki modellerinde de olduğu gibi yeni 1.6 dizel CR-V’de donanım ve fiyat seçeneklerini üç ana kategoriye indirgemiş.

Sürücü-yolcu-yan ve perde hava yastıkları, araç denge kontrol sistemi (VSA), ABS, elektronik fren gücü dağıtımı (EBD), acil durum fren desteği, yokuşta kalkış desteği (HSA) ve lastik basınç ikaz sistemi (DWS) gibi güvenlik donanımlarının standart olarak sunulduğu Dream adı verilen baz versiyon 80 bin 900 TL’lik etikete sahip.

 

Giriş seviyesinde ayrıca i-MID, hız sabitleyici, Idle Stop (Start&Stop), çift bölgeli otomatik klima, tek dokunuşla 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalarla gündüz farları da standart donanımda yer alıyor. 

 

ORTA DONANIMDA ALÜMİNYUM GÖRÜNÜMLÜ ÖN KONSOL

Orta donanım Premium seviyesiyle birlikte Dream’e ilave olarak park sensörü, ön sis farları, bluetooth sistemi, katlanabilir yan aynalar, geri görüş kamerası ve alüminyum görünümlü ön konsol, 86 bin 900 TL’den fiyatlanıyor.

 

ÜST DONANIMDA DERİ-NUBUK KOLTUKLAR

CR-V 1.6 i-DTEC’in en üst donanım seviyesi olan Elegance ise çift xenon farlar, nubuk-deri karışımlı koltuk döşemeleri ve ısıtmalı koltuklar gibi ilave donanımlar sunuyor. Bu donanımın fiyatı ise 92 bin 900 TL.

 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here