Honda Civic ile şahlanacak

Geçen yıllar içinde Avrupa’daki tüketiciler tarafından talebin azalmasıyla satışları düşen Honda, yeni nesil Civic ile birlikte atağa kalkaya hazırlanıyor. 2016 yılının ilk 10 aylık döneminde satışlarını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artırdığı görülen Japon otomobil üreticisinin bu başarısında bu yıl içinde yollara çıkan 10’uncu nesil Honda Civic modeli oldukça etkili oldu. Honda Civic ile şahlanacak. 2007 yılında Avrupa’da 300 bin adetlik satışa imza atan Honda, geçen yılı 132 bin 640 adetlik satışla kapatmıştı. Japon devinin bu yılki hedefi ise 160 bin adedi görmek. Önümüzdeki iki ya da üç yıl içinde ise 200 binlik hedefe ulaşmak.

Honda Civic HB'nin ön tasarımı
Honda Civic’in ön tasarımı

Sedan versiyonu Honda’nın Şekerpınarı’ndaki fabrikasından dünyaya ulaşan Civic’in hatchback versiyonu ise İngiltere’deki Swindon fabrikasında bantlardan iniyor. İngiltere’den 70’den fazla ülkeye ihraç edilen Civic HB’nin bu yıl 50 bin adetlik satışa ulaşacağı öngörülüyor.

Gelecek planları

Honda’nın gelecek planları ile ilgili açıklama yapan Honda Avrupa yöneticisi Jean-Marc Streng, CR-V’nin üretiminin İngiltere’deki fabrikadan Japonya’ya geçeceğini söyledi. Streng bunun için 2018 yılını işaret etti. İngiltere’de CR-V’den boşalan yer ise Civic modeli ile doldurulacak.

Avrupa’da Civic, HR-V, CR-V ve Jazz olmak üzere dört modelle boy gösteren Honda’nın motor ve şanzıman geliştirmeye ağırlık vereceğini söyleyen Streng, hibrit ve elektrikli araçların sinyalini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz