Honda Civic ailesi genişliyor, 1.6 lt dizel motorlu Tourer geliyor

Honda Civic Tourer 2014

Honda, bütün dünyada en çok sattığı kompakt sınıftaki temsilcisi Civic ailesine yeni bir üye daha ekliyor. Japon markanın Avrupa Ar-Ge merkezinde Avrupalı tüketicilerin beklentileri gözetilerek geliştilirildiği açıklanan yeni Civic Tourer ilk kez 10 Eylül tarihinde açılacak Frankfurt Motor Show'da gözler önüne çıkacak.

İlk resimleri yayınlanan yeni station wagon, markanın Accord serisinde de gösterdiği Tourer hatlarını taşıyor. Genelde avrupalı araçların alışkın olmadığı hatlarla arkaya doğru yay gibi kıvrılan gövde, araç içinde yüksek oturma pozusyonuna izin verecek gibi görünürken, arkada bagaj yükleme eşiğini alçaltarak, kolaylık ve pratiklik sağlayacağı izlenimi veriyor.

İçeride artık premiuma dönen Honda malzemeleri ve teknolojileri içeren araç, Civic ailesinde 1.6 litrelik dizel motorun uygulanacağı ikinci üye olacak.

Honda'nın İngiltere fabrikasında üretileceği açıklanan yeni Civic Tourer, markanın yeni dizel motorunun üretildiği yerden yollara çıkacak. 

Yeni Tourer'in farklılıklarından biri de araçta yol koşullarına uygun sürüş sistemi teknolojisinin gelmesi. ADS adı verilen Adaptiwe Damper System adı verilen sistem ile aracı normal, dinamik ve comfort modlarında kullanmak mümkün olabiliyor. Dinamik seçeneğinde aracın sportif kullanımına uygun süspansiyon ve şasi özellikleri uygulanarak, araç alçalıp, yol tutuş gibi özelliklerini sertleştirip, sportifleştirirken, diğer modlarda daha sarsıntısız sürüş ve şehir içi sürüşx için en ideal sistemler devreye alınıyor.

Yeni Tourer, önce otomotiv gazetecilerinin karşısına çıkarken, ardından 11 Eylül itibariyle Avrupalı otomobilseverlerin önünde podyuma gelecek.

Yeni aracın yollara çıkış takvimi henüz açıklanmadı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz