Honda Civic 1.6 lt Dizel Türkiye’de

 

Vergi destekli dizel motorlu Honda Civic HB 61 bin liradan satışa çıktı

Honda, Civic Hatchback modelinde yeni 1.6 litre i-DTEC dizel motor kullanıyor. Avrupa’da Honda’nın “Earth Dreams Technology” motor serisinin ilk ürünü olan bu motor, 120 beygir gücü 100 km'de ortalama 3.6 lt yakıt tüketimiyle sunuyor. Motorun başarısını sağlayan başlıca özellik, kullanılan hafif malzeme teknolojisi. Motor bloğunda alüminyum malzeme kullanılması motor ağırlığını 2.2-litre i-DTEC motora oranla 58 kg azaltıyor.

Motorun diyete girmesi, yakıt tüketiminin ve egzoz emisyonunun azaltılmasına yardımcı olurken sürüş dinamiklerinin iyileştirilmesine de katkıda bulunuyor. Ayrıca, motor parçalarının iç sürtünmeleri optimize edilerek benzinli bir motorun sürtünme seviyesine yaklaştırılmasıyla mükemmel bir sonuç elde ediliyor.

Yüksek verimli kompakt turbo ve yeni geliştirilen emme manifoldu ile 1.6lt i-DTEC motor, 4000 devirde 120 beygir güç ve 2000 devirde 300 Nm tork değerleriyle etkileyici bir performans sunuyor.

Yeni dizel Honda Civic HB’nin yakıt tasarrufu da oldukça etkileyici. Motorun ileri teknolojisinden elde edilen yüksek verimliliğine start&stop gibi diğer çevreci teknolojilerin birleştirilmesi ile yeni Civic, 100 km’de 3.6 litrelik birleşik yakıt tüketimi ve 94 g/km’lik karbondioksit emisyonuna ulaşıyor. Honda’nın Avrupa’ya sunacağı yeni Earth Dreams Technology motor serisinin ilk ürünü olan bu motor, Honda’nın İngiltere’deki tesisinde üretiliyor.

 

Yeni Civic HB'de kullanılan Aktive Ses Yalıtımı Sistemi iki mikrofonla, araç içinde ses yalıtımını bir üst boyuta taşıyor. İki mikrofondan verilen ters ses ile dışarıdan gelen sesler dengeleniyor ve iç gürültü 10 desibele indiriliyor.

Aracın bagaj hacmi 407 litre olarak açıklandı. 

 

Sanal dünyada atağa kalkacak

Honda tqkullanıcılarının teknoloji ve internet ile sıkı ilişkisini ve eğitim düzeyinin yüksek olduğunu söyleyen Honda Türkiye Otomobil Satış ve Pazarlama'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Soydaş, kendileri için sosyla medyanın öneminin daha da artacağını belirterek, "Hondagram" adıyla bir uygulama geliştirtiklerini söyledi. Uygulama, Honda kullanıcılarının araçlarına dair çektikleri resimleri yükleşecekleri bir sistem olarak geliştiriliyor. Instagram mantığıyla çalışacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz