Honda alfabesine yeni bir harf

Honda alfabesine yeni bir harf

Honda’nın yeni bir crossover modeli Sao Paulo’da tanıtacak. Bu yeni crossover ile Honda; CR-V, HR-V, XR-V ve BR-V’den sonra W ile R-V ürün gamına bir harf daha eklemiş olacak.

Japon otomobil üreticisinin yeni bir crossover modeli Brezilya’da 10 Kasım’da başlayacak ve 29 Kasım tarihine kadar sürecek olan Sao Paulo Fuarı’nda açıklanacak. WR-V adını taşıyan model, gelişmekte olan pazarlara yönelik olacak. Model Japon üreticinin sedan modeli Fit (Jazz) temeli üzerinde yükselecek.

CR-V, HR-V, XR-V ve BR-V’den sonra

Güney Amerika ve Hindistan’nın ana pazarlar olması hedeflenen bu yeni crossover ile şirket; CR-V, HR-V, XR-V (Çin’de) ve BR-V’den sonra W ile R-V ürün gamına bir harf daha eklemiş olacak.

WR-V’nin Brezilya’da sunulmasıyla birlikte Japon üretici, bu ülkede bu sınıftaki varlığını güçlendirecek. Bu pazarda her ay Jeep Renegade ile SUV sınıfında pazar liderliği için rekabet eden ve başarılı sonuçlar elde eden HR-V’den sonra Honda, daha ekonomik fiyatlı WR-V ile pazarda kalıcı bir yer edinmeyi amaçlıyor. Yeni Honda WR-V’de, Fit ve City modellerinde yer alan 116 beygir gücünde 1.5 litrelik motora manuel şanzıman eşlik edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz