Hızlı ve zengin

0

İngiliz asilzadesi Bentley, yeni lüksü Continental GT Speed’in detaylarını yayınladı. Saatte 331 kilometre hızla markanın şimdiye kadar ürettiği en hızlı seri üretim modeli olan otomobilin Siyah Versiyonu da lüks ruhunu gözler önüne seriyor.


Bentley Continental GT Speed Black Edition’ın ön tasarımı

Continental’in ikon haline gelmiş 6 litrelik çift turbo şarjlı W12 motorunun gücü bu modelle birlikte 635 HP’den 642 HP’ye çıkarılmış. Motorun torku da 20 Nm arttırılarak 840 Nm’ye ulaştırılmış. Bu ek tork, itme gücü kontrolünün dikkatli bir şekilde yeniden ayarlanmasıyla tüm motor devri seviyelerinde uygulanarak, Grand Tourer’in dünyaca ünlü 2.000 ile 5.000 d/d arasında sürekli maksimum tork iletimi “tork platosunu” iyice yükseltiyor ve daha da yüksek bir hızlanma performansı sunuyor.

Otomobil 0-100 km/s hızlanmasını 4,1 saniyede tamamlıyor.

Siyah versiyon hem coupe hem de convertible olarak satın alınabiliyor. Müşterinin gövde rengi için yaptığı tercih, pencere açıklığı ve far çerçeveleri gibi dış yüzeydeki parlak alanlarda yüksek parlaklığa sahip siyah dokunuşlarla geliyor. Tamamen siyah olan beş kollu jantlarda da siyah ya da kırmızı renklerle sunulan bu modele özgü fren kaliperleri yer alıyor.


Bentley Continental GT Speed Black Edition’ın kabini

Kabinde ise koyu tonlar canlı renkler ile kombine ediliyor. Kemer, orta ve tavan konsollarında karanlık ve gösterişli bir ambiyans yaratmak için karbon elyafı kullanılırken, Siyah Versiyon’a özel olarak geliştirilen renk ayrımı sayesinde koltuk ve orta konsol dış yüzeyde kullanılan tarza uyum sağlamak için Porpoise, Beluga, Pillar Box Kırmızısı ya da yeni Siber Sarı renklerinde sunulan kontrast renkli deriyle çerçeveleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here