Hesaplardan yine 50 lira kesildi

 

BMC çalışanları bir kez daha bankacılık sisteminin hesap kullanım ücretinden mağdur…

İlk kez geçtiğimiz yılın aralık ayında hesap kullanım ücreti kesilen çalışanlar, daha sonra Otoajanda'nın da yapıtğı haberle bu işlemden muaf tutulmuşlardı.

Aradan geçen sürede bir iki defa biner liralık ödeme alabilen ve bu yüzden aylardır zor günler geçiren BMC çalışanları, bu kez  yine 50 TL tuturandıaki hesap kullanım ücreti ile karşılaştılar.

Otoajanda'ya gönderdikleri mailler ile bu gelişmeyi protesto eden çalışanların bir kısmı "Yapı Kredi zor zamanımızda bize haksızlık ediyor. Kredilerini kullanıyoruz, faturalarımıza otomotik ödeme talimatlarımızı veriyoruz. Yine de hesap kullanım ücreti kesiliyor." görüşlerini dile getiriyorlar.

BMC çalışanlarından bir grup adına açıklama yaptığını söyleyen bir okurumuzun gönderdği konuyla ilgili maili yayınlıyoruz:

"Merhaba

geçen seferde yardımcı olmuştunuz gene aynı sorun tüm Bmc çalışanlarından gene 50 tl hesap işletim ücreti alındı. Bu kadar olmaz, çalışanlar zaten mağdur durumda, 15 aydır maaş almıyor. Bir de siz üzerine 50 tl işletim ücreti alıyorsunuz. Sayın YapıKredi sizin bu yaptığınız insanlığa sığar mı? Yapı Kredi'yle çalışan tüm firmalara duyurulur, bu banka ile çalışmayınız, yoksa siz de aynı duruma düşersiniz. Bmc 20-30 yıldır çalışıyor Yapıkredi ile, 1 sene düzenli maaş yatmadı diye hesap işletim ücreti alınması hemde çalışanlar zor durumda iken insanlığa sığmaz.

NOT: Birde tüm çalışanların bankadan kredileri ve otomatik ödeme talimatları oluğu halde gene bunu alıyor .Bu ne kansız bir davranış sayın Yapı Kredi."

EN KOLAY ÇÖZÜM BAZEN EN HATALI OLANDIR

Yapı Kredi Bankası'nın ilgili şubesinin daha fazla karlılık baskısı karşısında 14 aydır maaş sorunu yaşayan BMC çalışanlarına el atması yerine, çevrede maaşını alan işyerlerini ikna turlarına yönelmesi öneriliyor.

Bankacıların da çok zorlu baskılarla, mobbinge varan uygulamalarla karlılık artışına yönlendirildiği bir dönem yaşandığı biliniyor. Sözümüz Yapı Kredi'ye değil ama benzeri baskıları yaşayan bankacıların, BMC çalışanlarının 50 liralarının bile ne kadar değerli olduğu bir dönemden geçtiklerini, dönemin dayanışma dönemi olduğunun hatırlanmasını, BMC yönetiminin TMSF'ye geçmesiyle çok büyük ihtimalle bu hafta bir miktar ödeme yapılacağının ve belki de çarkların yeniden dönmeye başlayacağı bir şirketin çalışanlarını küstürmeme hassasiyetine sahip olduklarını düşünüyoruz.

Gençlik ve yeni kar baskısının getirdiği heyecanla hereket edip, el altındaki en kolay çözüme sarılmak, bazen büyük zararlara yol açabilir.

Biz Yapı Kredi Bankası'nın zaten çoğu boşalmış olan hesapların yeni yatacak paralar da dikkate alınarak, alacaklıların insafına terk edilmemesinin tercih edileceğini, bir darbe de yıllardır çalıştıkları bankadan gelmeyeceğine inanmak istiyoruz.

Büyük olasılıkla BMC çalışanlarının yaşadığı bu kesinti başka hiç bir yayında yer almayacak ve bir kısım BMC çalışanı buna rağmen bizim haberlerimizi bile eleştirmeye devam edecektir.

Onlara da her şeye rağmen teşekkür ederiz….

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz