Hattat zırhlı araç üretecek

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Hattat, Savunma Sanayi Projelerini Açıkladı: 

Hattat, zırhlı araç üretimine giriyor

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Hattat, traktör, otomotiv yan sanayi ve enerji projelerinin yanı sıra Savunma Sanayi’nde de hızlı büyümeyi planladıklarını belirterek, zırhlı araç üretimne başlayacaklarını açıkladı. Hattat, şu anda tank taşıyıcı araç ürettiklerini, daha sonra ise zırhlı araç üretimine ağırlık vereceklerini ifade etti.

Özellikle 2013’te bu çalışmalarına ağırlık vereceklerine değinen Hattat, “42 adet tank taşıyıcıyı silahlı kuvvetlere teslim ettik. Birçok projemiz daha yürütülüyor. 2013 yılında savunma sanayi alanındaki yatırımlarımıza ağırlık vereceğiz. Özellikle üzerinde çalıştığımız projeler söz konusu. Milli tankımız Altay'ın power pack sistemleri, 6 X 6, 8 X 8 zırhlı araç üretimleri gibi” dedi.

 

Elektrikli araçta ne yapacağı mayısta belli olacak

TÜBİTAK’ın elektrikli otomobille ilgili projeye katıldıklarını söyleyen Hattat, yerli bir elektrikli otomobil üretme çalışması içinde olduklarını kaydeden Hattat, hükümetin bu konudaki desteğine ve teşvikini de anımsatarak, sonuçların mayıs ayında belli olacağını hatırlattı.

 

Mercedes'in direksiyon fabrikasını, Çerkezköy'e taşıyor

Almanya’da Mercedes'in direksiyon fabrikasını satın aldıklarını ve bu fabrikayı Türkiye’ye getireceklerini anlatan Hattat, Çerkezköy’e yerleşecek bu fabrikanın faaliyete geçmesi ile yaklaşık 150 bin direksiyon üreteceklerini sözlerine ekledi. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz