Hafta sonu ne yapalım diyorsanız V WeekendMotoring

Bu hafta sonu ne yapalım diyorsanız Intercity İstanbul Park’ta otomobil, 4×4, motosiklet, gösteri, yarışlarla dolu ücretsiz bir etkinlik var. Bu yıl ikincisi düzenlenen V WeekendMotoring, Cuma günü başladı ve Pazar akşama kadar sürecek bir şenliğe dönüşmüş durumda. En yeni modellerle birlikte yollarda görmeye pek alışık olmadığımız araçların buluşma merkezi haline gelen festival; bu yıl Türk otomotiv sektörünün de buluşma noktası oldu. Otomobil, motosiklet başta olmak üzere 72 farklı marka yeni modellerini ve teknolojilerini meraklılarıyla buluştururken; açılan test alanında birçok marka modellerinin deneme sürüşlerini yaptırıyor.

Festivalde drift ve akrobasi gösterileri, motorsporları takımları ve yarış araçlarının sergileri; otomobil, motosiklet ve off-road kulüp stantları ve gösterileri; yeni teknolojiler alanı ve otonom araç gösterileri; sürüş simülatörleri ve e-gaming alanları; ürün, ekipman, tuning aksesuarları satış ve tanıtım stantları; çocuk ve ailelere özel eğlence alanları yanısıra gün boyu müzik ve DJ performansları ile TechDroneLeague – drone yarışları da yapılıyor. Festivalde ayrıca otomobil tutkusuyla bilinen Doğukan Manço’nun drift gösterisi de ilgi topluyor.

Festivalin en ilginç ve en eğlenceli etkinliklerinden biri de Türkiye Sirki’nin Mucizeler Sirki gösterisi. 2006 yılında bu yana 10 milyondan fazla kişi tarafından izlenen hayvansız sirkte birbirinden zor akrobatik hareketler izleyenleri büyülüyor.

Giriş ve motosiklet ücretsiz, otomobil park ücretli

Marmaray – Pendik YHT İstasyonu, Pendik E-5 Metro İstasyonu ve Çekmeköy Metrosu Necip Fazıl İstasyonu’ndan ulaşım imkanı olan; V WeekendMotoring Festivali’ne girişler de ücretsiz olacak.

V WeekendMotoring’e katılan markalar

Honda (otomobil + motosiklet), Toyota, Lexus, Peugeot, Citroen, DS, Opel, Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Ferrari, Maserati; BMW, Mini, Jaguar, Land Rover, Renault, Dacia, Mazda, Mercedes-Benz (Mengerler), Mitsubishi; Nissan, Lotus, Yamaha, Harley-Davidson, Renault Trucks, KTM, Husqvarna, GB Motorbike; BunkerCustom, Bajaj, Kanuni, Lifan, Yuki Motor, GAZ Gazelle, Mondial, CF Moto, Zontes; Kymco, Volta, City Coco, Özen Motor, Teferruat Motor, Pilsan Oyuncak, Power FM, Vakkorama; Onuk Engineering, Petronas, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Müdürlüğü, Iveco; MasseyFerguson, TechDroneLeague, Yildiz Teknik Üniversitesi, GP bisiklet, 30 dan fazla marka ile 4×4 DünyasiOff-Road Komunitesi; e-racingacademy, Hayvansız Türkiye Sirki Mucizeler Sirki Gösterisi; Avitas, BMC, Plugginn, Okcu Automotive, Coca Cola, Eforsim, Jantmax, Aktepe Sound; Puma, Anlas Lastik, İstanbul Teknik Üniversitesi

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Yılın son çeyreğine girerken otomotiv sektöründe bankalardan gelen yeni finansal desteklerle birlikte; toparlanma sinyallerinin alınmaya başlandığını belirterek; “Türk otomotiv sektörünün 2019 yılında zor bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Bu zor süreçte hem sektör temsilcilerini hem de tüketiciyi buluşturmak amacıyla düzenlediğimiz festivalin; geçen yıl olduğu gibi bu yıl da markaların satışlarına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kapsamı ve birbirinden ilgi çekici etkinliklerle markaları hedef kitleyi doğrudan buluşturma gayretimiz aynı zamanda tüm paydaşlara da ilave motivasyon sağlayacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz