Hafif ticari araçlarda 2013 yenilikleri

 

Hafif ticari araç pazarında 230 binlere yaklaşması beklenen bu yılki hafif ticari araç pazarının yenilikler ise şunlar olacak:

 

Gaz Next ile Gazelle Sobol ve Valday gelecek

Gaz Destek Hattı ve 7/24 yol yardımı devreye alınacak. Yeni ürün lansmanında ise Gazelle Next ve Gazelle Sobol ve Valday modellerini Türkiye yollarına çıkaracak.

 

FORD OTOSAN

Transit Custom modeli “2013 Uluslararası Yılın Van’ı” ödülünü aldı. 2014 senesi ise Ford’un ticari ailesine katılan yeni modelleriyle daha da hareketli geçecek. Ticarete yeni bir soluk getiren bu iki yeni modeli, 2013 senesinin son çeyreğinde yeni Transit Connect izleyecek. One Ford ürün stratejisi doğrultusunda Ford Otosan tarafından Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer dünya pazarları için geliştirilen yeni global kompakt van Transit Connect şık bir kokpiti, akıllı eşya yeri çözümlerini ve en son Ford sürücü desteği özelliklerini ile kabin teknolojilerini içerirken, sınıfında Active City Stop'u sunan ilk araç olma özelliğine sahip.  

Transit Connect’in yanı sıra 2014 senesinde yeni Transit satışa sunulacak. Geçtiğimiz ay içerisinde 4 farklı yeni nesil Transit modelinin ilk kez bir arada sergilendiği Birmingham Ticari Araç Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan Transit Courier ve dünya prömiyeri Cenevre’de gerçekleştiren Tourneo Courier takip edecek. 

2014 senesinde piyasaya sunulacak yeni modellerle birlikte Ford’un toplam 7 adet ticari araç modeli satışta olacak. 

 

 

 

RENAULT

 

Yılın ikinci yarısında yenilenecek Kangoo’nun lansmanı yapılacak. Bu sayede pazar payını geçen yıla göre yüzde 30 artıracak.

 

FİAT

2013 yılına Fiorino’nun ön yüzünü yenileyerek başladı. Bununla birlikte 2013 yılında Ducato modeli kasalı kamyonet ve minibus gibi üst yapım seçenekleri piyasaya çıkacak.

Doblo'da ise uzun gövde seçeneğinde yüksek tavanlı Doblo XL versiyonu devreye alınarak Doblo'yu yük ve eşya taşıma amacıyla kullanan müşterilere 5 m3'e varan yükleme hacmiyle çok daha verimli bir seçenek yaratılması hedefleniyor.

 

KARSAN

Yeni şehir içi minibüs tipi aracını Jest adıyla piyasaya sundu. Yeni Jest, markanın toplu taşımacılıkta 90 bin liradan başlayaün internet hizmeti sunan yeniliği oldu.

OPEL

Bu yıl herhangi bir yenilik yapmayacaklarını söyleyen Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, bu alandaki yenilikler için 2014 yılını beklediklerini açıkladı.

 

MERCEDES

Sprinter ürün gamı yenilendi. Sprinter motoru 163 bg'e yükseltilip, yüzde 6'ya varan yakıt tasarrufu sağlayan ve CO2 emisyonlarını düşüren BlueEfficiency paketiyle donatıldı. 

 

VW TİCARİ ARAÇ

Bu yıl ürün ve model gamına müşteri beklentileri doğrultusunda yenilikler ekmeyi planlıyor. Detayları açıklamıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz