Günün imbatı ! BMC’de bakımcılar fabrikaya çağrıldı

 

Bir buçuk yıla yaklaşan bir zamandan bu yana sürdürülebilir üretim koşullarının ortadan kalktığı BMC'de "pazartesi işbaşı" yönündeki umutlar belirsizliğini korumaya devam ediyor.

 

2 Eylülde işbaşı yapmak üzere boyahane, dökümhane ve Kirpi gibi birimlerde sayım, temizlik ve bakım hizmetleri için iki hafta önce başlatılan kısıtlı sayırdaki işbaşı ise BMC yönetiminin önümüzdeki hafta "Bakımcılar" olarak tanımlanan BMC çalışanlarını fabrikaya davet etmesiyle devam edecek.

 

 

BAKIMCILAR DOĞRULADI

 

Bu daveti, bakımcı olarak çalışan bazı isimler doğruladı ve pazartesi günü fabrikaya gideceklerini dile getirdiler.

 

Bu durdumda müdür Kemal (Ö…)'in günlük üretim bölümü ziyaretleri, üretim mühendisi Osman (…)'ın işbaşında görevini sürdürmesi, formenlerden Hamit ve Çağlar'ın birimlerinde sık sık çalışmalarının ikinci adımı geliyor. 

 

 

GÖRÜŞME BEKLİYORDUK AMA ÇAĞRI ALMADIK

 

Bu arada Sendika Şube Başkanı Halil İbrahim Tosun'un bayram öncesindeki "Paralar yatacak, karar bayramdan sonraki haftalarda alınacak" açıklamasından sonra başka yeni bir resmi açıklama yapmaması da dikkat çekiyor.

 

Tosun, çalışanlarla yaptığı görüşmelerde, 2 Eylül tarihinde işbaşı yapılmasını sağlayacak toplantının gerçekleşmediğini, bu toplantının önümüzdeki hafta gerçekleşmesini beklediğini ama iki taraf arasında yapılan görüşmelerde bir uzlaşmaya varılamadığını söylediği bize gelen bilgiler arasında. 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz