Güncellenen E Serisi ile kısa Trakya turu : Sedan, All-Terrain, Coupe, Cabriolet

0

 

Son 1 yılda peşpeşe darbeler yiyen premium otomobil segmentinde yeni model lansmanlarının da arkası gelmiyor..

Son olarak Mercedes, yeni E Serisi’nin makyajlanan versiyonlarını, yaklaşık 400 km’lik bir parkurda test ettirerek, tanıttı.

İstanbul’da başlayıp, Lüleburgaz yakınlarındaki Arcadia Bağları’nda mola verdiğimiz test sürüşünde Şükrü Bekdikhan ile konuştuk.

Şükrü Bekdikhan -Mercedes Benz Türk Otomobil Grubu Direktörü

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Direktörü Şükrü Bekdikhan, “Geçen yıl Türkiye’de otomobil pazarında yeni bir satış rekoruna imza attık ve premium segmentin 1 numaralı markası olduk. 2017 yılına da önceki yıllardaki başarılarımızı sürdürme kararlılığı ile yola çıktık. Bu yıl, Mercedes-Benz E-Serisi ailesinin yeni üyeleri olan All-Terrain ve Coupé modellerini Türkiye’de satışa sunarak markamızın tutkunlarının beklentilerini karşılarken yeni E-Serisi Cabriolet‘yi de Ağustos ayında satışa sunarak çıtamızı daha da yükselttik. “ dedi.

Mercedes tarihinde Türkiye’de bir ilk: Basın Test Sürüşü

Alman otomotiv devi, Türkiye’deki 50. yılında Türkiye’deki ilk Mercedes basın test sürüşünü yaptı. İstanbul’dan başlayıp Trakya Bölgesi’nde Istranca Dağları’nın eteğindeki Arcadia Bağları’na uzanan rotada gerçekleştirilen test sürüşünde Mercedes-Benz E-Serisi değişik versiyonlarıyla deneyimlendi.

Organizasyonda basın lansmanı yapılan, E-Serisi ailesinin en genç üyesi olan Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet Türkiye yollarına ilk kez çıktı.

Mercedes-Benz Türk‘ün Türkiye‘de ilk kez düzenlediği basın test sürüşü İstanbul’da Kemer Country‘deki buluşmayla başladı. Test araçları ile Mercedes me connect uygulamasının tanıtılmasının ardından start verilen test sürüşünde, TEM otoyolu üzerinden Çerkezköy‘e ulaşan 119 kilometrelik ilk etabın sonunda Tekirdağ Pınar Bulvarı üzerindeki araç değişim noktasına ulaşıldı.

Araç değişiminin ardından Trakya’nın Poyralı, Hamzabey, Tatarköy, Hamitabat köylerinden geçerek Arcadia bağlarına ulaşan 110 kilometrelik rotada Mercedes-Benz E-Serisi modelleri en az yakıt tüketim yarışmasında da sınandı.

İki günlük test sürüşüne katılan Mercedes modelleri şunlar oldu:

E 220 d 4MATIC Sedan Exclusive

Yeni E-Serisi Sedan nasıl bir otomobil?

2016 Mayıs ayı itibarıyla Türkiye’de satışa çıkan yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan, tamamı 9G-TRONIC otomatik şanzımanla kombinlenen E 180, E 220 d 4MATIC, E 300 ve E 350 d 4MATIC versiyonları ile satılıyor.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi, sahip olduğu teknolojik yenilikler ile bugüne kadar yüksek konfor ve güvenlik seviyesi sunarken aynı zamanda sürücünün yükünü hafifletmeye yönelik çözümlere tamamen yeni bir boyut kazandırıyor. Sürücüye istediği şeride güvenli bir şekilde geçerken yardımcı olan Aktif Şerit Değiştirme Yardımcısı ve zor park manevralarını akıllı telefon üzerinden araç dışından yönetmeyi etmeyi sağlayan Araç Dışından Park Etme Yardımcısı gibi yenilikçi çözümler ise yeni E-Serisi’ni sınıfının en akıllı aracı yapıyor.

Mercedes Benz e220 All-Terrain

Yeni E-Serisi All-Terrain 4MATIC

İstanbul’da 21-30 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen Autoshow’da sergilenen ve aynı anda Türkiye’de satışa sunulan yeni E-Serisi All-Terrain, station wagon otomobillerin pes ettiği yollarda yerden yüksek yapısı ile standart dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ve AIR BODY CONTROL hava süspansiyonu ile E-Serisi All-Terrain sorunsuz bir şekilde yoluna devam ediyor.

Üç farklı tasarıma sahip 19 ve 20 inç’lik jantlar sadece daha çekici bir dış görünüm sunmakla kalmıyor aynı zamanda yerden yüksekliği ve bununla birlikte bozuk yollardaki konforu da arttırıyor. İlk etapta 195 beygirlik dört silindirli dizel motora sahip All-Terrain E 220 d 4MATIC sunuluyor. DYNAMIC SELECT donanımını standart olarak sunan All-Terrain, farklı motor, şanzıman, ESP® ve direksiyon ayarlarını beraberinde getiren beş farklı sürüş programını da barındırıyor. All-Terrain sürüş modu, asfalt dışı yollara uygun ayarların yapılmasına imkân tanıyor. Konfor odaklı olan süspansiyon sistemi ve büyük çaplı jantlar, bozuk zeminlerdeki sürüş konforunu hissedilir oranda arttırıyor. Araç yerden yüksekliği zemine göre ayarlanabiliyor.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Coupé

Teknik olarak sedan versiyonu baz alan sportif lüks E-Serisi Coupé aynı zamanda Mercedes-Benz tasarımının gelmiş olduğu son noktayı gözler önüne seriyor. Türkiye’de Nisan 2017 itibarıyla satışa sunulan ve gran-tourismo sınıfına has güzelliği ileri teknoloji ile bir arada sunan yeni E-Serisi Coupé sportif lükse vurgu yapıyor. İnce tasarımlı LED stop lambaları isteğe bağlı MULTIBEAM teknolojili LED farlar eşliğinde selamlama fonksiyonu da ilk defa yeni E-Serisi Coupé’de kullanılıyor. Aracın merkezi kilidinin açılmasıyla stop lambalarındaki LED’ler içten dışa doğru ışıldıyor. Kapıların kilitlenmesiyle ise süreç dıştan içe doğru ilerliyor. Araç sahibini selamlayan stop lambalarındaki görsel şölene ön farlardaki mavi ışık huzmesi eşlik ediyor.

4.826 mm uzunluğa, 1.860 mm genişliğe ve 1.430 mm yüksekliğe sahip olan yeni E-Serisi Coupé önceki nesil ile kıyaslandığında belirgin bir büyüme ortaya koyuyor.

Vites geçişlerini son derece hızlı gerçekleştiren 9G-TRONIC otomatik şanzıman, düşük devirde sürüşe imkân tanıyor. Böylece yakıt verimliği artarken kabin içi gürültü en aza indiriliyor. Standart olarak sunulan DIRECT CONTROL özelliği ile sedana kıyasla sürüş yüksekliği 15 mm daha alçak ayarlanırken, sürüş konforundan ödün vermemek üzere konfor odaklı amortisörlerle destekleniyor. Standart olarak sunulan DYNAMIC SELECT sistemine ait orta konsoldaki kumanda üzerinden sürücü, otomobilin karakteristiğini üç tanesi “Comfort”, “Sport” ve “Sport+” olan beş farklı program üzerinden ayarlayabiliyor.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet

Mercedes-Benz, E-Serisi ürün gamını Türkiye’de Ağustos ayı itibarıyla satışa sunduğu yeni E-Serisi Cabriolet ile tamamlıyor. Geleneksel kumaş tenteye sahip dört koltuklu cabriolet otomobil, dört kişilik geniş yaşam alanını, uzun yol konforunu ve modern teknolojiyi bir arada sunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan elektrikli rüzgâr deflektörü AIRCAP ve standart olan ense bölgesi ısıtma sistemi AIRSCARF gibi donanımlarla üstü açık sürüş keyfi yeni bir boyuta taşınıyor. Ayrıca E-Serisi Cabriolet ilk kez dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile de donatılabiliyor. Üstü kapalı kullanıldığında E-Serisi Coupé ile aynı silueti sergileyen E-Serisi Cabriolet, coupé kardeşiyle aynı zarif çizgilere ve gövde ölçülerine sahip. Sedan modelden 15 mm daha alçak olan yürüyen aksam, Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin lüks sportif görünümünü desteklerken standart olarak sunulan AMG paketini 19 inçlik jantları sportif görünümü tamamlıyor.

Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin S-Serisi Cabriolet modelinden alınan kumaş tentesi; koyu kahve, lacivert, koyu kırmızı veya siyah olmak üzere 4 renk alternatifiyle sunuluyor. Tam elektrikli akustik tente, kapsamlı yalıtım uygulamaları ile rüzgâr ve yol gürültüsünü en düşük seviyeye indiriyor.

Bagaj 385 litre (tente açıkken 310 litre) hacimle günlük kullanıma uygun bir yapı sergiliyor. Sportif tasarımlı 4 adet bağımsız koltuk, güçlü yan yükseltileri ve standart olarak sunulan ense bölgesi ısıtma sistemi AIRSCARF ile benzersiz bir sürüş deneyimi vaat ederken, otomatik emniyet kemeri uzatma sistemi de standart olarak sunuluyor.

Özel olarak geliştirilen iklimlendirme sistemi, üstü açık veya üstü kapalı sürüşleri algılıyor ve iklimlendirmeyi buna göre uyarlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here