Group PSA Türkiye’de üst düzey atama: Mehmet Akın kimdir?

Otomotiv sektörünün deneyimli isimlerinden Peugeot Türkiye Satış Direktörü Mehmet Akın, Group PSA içinde yeni bir göreve getirildi. Şirketten yapılan açıklamada Mehmet Akın’ın yeni görevinin Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü olduğu belirtiliyor.

Mehmet Akın, Peugeot, Citroën, Opel, DS, Eurorepar Car Service (ERCS) ve Distrigo markalarının satış sonrası hizmet noktasını ve tüm satış sonrası hizmetlerini yöneten Satış Sonrası Hizmetler ekibinden sorumlu oldu. PSA Grup içinde yeni bir görev egetirilen Mehmet akın kimdir.

Açıklamada PSA Türkiye içinde giderek daha önemli bir pozisyon haline gelen satış sonrası direktörlüğün bu atamayla doldurulduğu ifade edildi. Bu görevi yürüten Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü Michel Furth 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile emekli oldu.

Mehmet Akın, 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle üstlendiği yeni görevine Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’a bağlı olarak devam edecek.

Mehmet Akın kimdir?

1973 Adana doğumlu olan Mehmet Akın, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve 2002 yılında Koç Üniversitesi Üst Düzey Yöneticilik Lisans Programı’nı başarıyla tamamladı. Mehmet Akın, evli ve iki çocuk babasıdır.

1996 yılında başladığı kariyeri boyunca pazarlama, bayi geliştirme ve eğitim müdürlüğü gibi farklı pozisyonlarda görev aldı. 2006’da kariyerine IVECO Otoyol AŞ’de başladı ve hafif ve ağır ticari araçlar satış ve operasyon müdürü olarak devam etti. Daha sonra 2007-2013 yılları arasında Nissan Türkiye pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi müdürü oldu ve 2013 yılında pazarlama ve bayi geliştirme ve iş birimi koordinatörlüğüne terfi etti.

Mehmet Akın, 1 Aralık 2014 tarihinde Groupe PSA Türkiye organizasyonuna katıldı. Aralık 2014 – Ağustos 2020 tarihleri arasında Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttü. Ağustos 2020 tarihinden bu yana Peugeot Türkiye Satış Direktörü olarakGrup bünyesinde çalıştı.

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Akın’ı şu sözleriyle tebrik etti; “Yaklaşık 25 yıldır otomotiv sektörünün önemli kademelerinde ve farklı birimlerinde yöneticilik yapmış olan Mehmet Akın satış ve pazarlama alanlarında elde ettiği deneyimiyle Peugeot, Citroën, Opel, DS, Eurorepar Car Service (ERCS) ve Distrigo markalarının satış sonrası hizmet noktasını ve tüm satış sonrası hizmetlerini yöneten Satış Sonrası Hizmetler ekibinden sorumlu olarak bana bağlı görevine devam edecek.

Her zaman koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Birimi ile hedefimiz Mehmet Akın’ın liderliğinde Türkiye’de en iyi hizmeti sunan grup olmak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz