Gözü 20 bin zenginde

Toyota’nın uzun süredir merakla beklenen premium markası Lexus, Türkiye pazarına girdi. Lüks marka Türkiye’deki ilk showroom’unu İstanbul Maslak’ta hizmete açtı. Lexus için özel konseptle hazırlanan Maslak’taki 1.000 metrekarelik satış noktasında IS, GS, LS, NX, RX ve RC modelleri müşterilerin beğenisine sunuldu.

Japon misafirperverliği ‘omotenashi’ felsefesi ile şekillenen İstanbul showroomu, Lexus’un İngiltere ve Almanya’yla birlikte dünya çapındaki ilk yeni konseptlerinden biri oldu. Lexus, ülkemizde 2.0 litre ve üzeri motor hacmine sahip premium pazarda iddialı olmayı hedefliyor. Marka süper lüks otomobil satın alan 20 bin müşteriyi tavlamaya çalışacak.

Lexus L500h Hybrid

Toyota Satış ve Pazarlama CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye’de Lexus markasının uzun zamandır merak ve heyecanla beklendiğini belirterek, “Lexus hayranlık uyandıran bir marka. Lexus’un felsefesi ‘sadece bir otomobil üretmek değil, bir sanat eseri yaratmaktır. Lexus; sadece lüks bir otomobil markası değil, bir yaşam biçimi” dedi.

Pazara Lexus’un girmesiyle birlikte lüks kavramının Türkiye’de yeniden şekilleneceğini belirten Bozkurt, sadece modellerle değil sunacakları hizmetlerle de farklılık yaratacaklarını kaydetti.

Lexus GS

Türkiye geneline yayılmış 60’a yakın altyapı ağı ile servis hizmetlerinin, özel eğitim almış servis danışmanları tarafından gerçekleştirileceğini belirten Ali Haydar Bozkurt, markanın ayrıcalıklarını şöyle aktardı: “Çalışma saatleri dışında showrooma gelmek isteyenlere randevuyla 7 gün/ 24 saat hizmet vereceğiz. Örneğin ancak gece yarısı 3’te vakti olan müyterimez showroom hizmet verecek. Lexus kullanıcısı Türkiye’nin neresinde olursa olsun kendini her zaman ayrıcalıklı hissedecek. Her Lexus sahibinin kendine özel bir danışmanı olacak. İhtiyaç durumunda helikopter göndermeye, dilediklerinde bulundukları lokasyona özel hazırlanmış TIR’lar ile otomobillerini transfer etmeye kadar geniş bir hizmet yelpazemiz olacak. Otomobilin konforunu maksimum seviyede yaşamak ve tüm özelliklerine hakim olmaları açısından Lexus sahiplerinin şoförlerine de 2 günlük bir eğitim programı hazırladık.”

Lexus RC

Yılda 1.000 Lexus satacak

Ali Haydar Bozkurt, Lexus’un yeni geliştirdiği 2.0 lt’lik motorların Türkiye’deki vergi sistemi açısından müşterilere önemli avantajlar sağlayacağını belirterek, “Bizim amacımız 2.0 litre ve üzeri süper lüksleri tercih eden 20 bin müşteri. Türkiye’de bu yıl hedefimiz 250 satış. 5 yıl içerisinde yılda 1.000 adetlik satış hedefliyoruz” dedi.

Bozkurt, Lexus’un 1 yıl içinde İstanbul dışında Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana’da yeni showroomlar açacaklarını ekledi.

Başkan, test edip-onaylıyor

Ali Haydar Bozkurt Lexus modellerindeki işçilik kalitesindeki detaylara dikkat çekerek, “Buna detaylara özen göstermek diyemeyiz, bu detaylar konusunda bir takıntı. Bugün, Lexus Amerika’da o kadar çok seviliyor ki, birçok aile çocuklarına Lexus ismini bile veriyor. Bu titizliği Toyota Başkanı Akio Toyoda da devam ettiriyor. Başkan Toyoda, Lexus üretiminin bütün aşamalarını takip ediyor ve bizzat kendisi otomobili test etmeden üretime geçilmiyor. Bunun dünyada başka bir örneği olmadığını düşünüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz