Google’da en çok aranan otomobil markaları

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi olma ünvanını bu yıl Volkswagen’e bırakan Toyota, Google aramalarında en fazla öne çıkan isim oldu.

Yayınlanan verilere göre, Toyota dünyanın en az 74 ülkesinde en fazla aranan marka olmayı başardı. Japon otomobil devi en çok Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Çin, Grönland ve Orta Afrika ülkelerinin büyük çoğunluğunda arandı.

Google’da en fazla aranan bir diğer isim ise BMW oldu. Alman lüksü aralarında Belçika, Almanya, Ukrayna, Hırvatistan, Norveç ve Avusturya’nın olduğu toplamda 51 ülkede en fazla ‘googlelanan’ marka olmayı başardı.

Volkswagen ve BMW’nin ardından Rusya ve Hindistan’da oldukça fazla aranan Hyundai geldi. Honda, Volvo ve Fiat gibi markalar da Google’da ismi en fazla geçen markalar arasında yer aldı.

2016’da 10.31 milyon adetlik satışıyla 10.175 milyon adetlik satış yapan Toyota’yı geride bırakan ve dünyanın en büyük otomobil markası olmayı başaran Volkswagen, bu başarısına karşılık, yalnızca İspanya, Romanya, Beyaz Rusya, Estonya, Andorra, Uruguay ve Cape Verde’de arandı. Böylelikle, Alman devi rakiplerinin bu alanda gerisinde kaldı.

Türkiye’de en fazla hangi marka arandı?

Yayınlanan haritaya göre Türkiye’deki Google kullanıcıları en fazla Fransız otomobil üreticisi Renault’nun ismini aratmış.

İşte o harita;

Google’da en çok aranan otomobil markaları

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here