Google test sürüşünde

Google’ın sürücüsüz otomobiller şehri turlamaya devam ediyor. Google adına testleri gerçekleştiren Alphabet Inc. test bölgesini Arizona’nın Phoenix kentine kadar genişlettiğini açıkladı. Altı yıldır Google’ın testlerini yapan şirket geçtiğimiz yıl ise rotasına Austin, Texas’ı eklemişti.

Kendi sürdürülebilir araçlarını geliştirmek ve satmak için çalışmalarına tam gaz devam eden teknoloji devi Google, güvenlik kurallarının yapılan testlere engel olmasından ise oldukça şikayetçi.

6 yıllık süre boyunca bir çok kazaya karışan Google’ın sürücüsüz otomobillerinden birinde ilk kez Google hatasını kabul etmişti. Geçtiğimiz şubat ayında, Google’ın sürücüsüz aracı saatte 3 km hızla giderken, kendini saatte 24 km hızla hareket halinde olan bir otobüsün önüne sürdü.

Yazılı açıklamasında şirket “Kazada açıkça bizim de sorumluluğumuz var. Eğer otomobilimiz hareket etmeseydi, çarpışma olmayacaktı. Bununla beraber, test sürücümüz de aracın trafiğe girmesi için yeterli mesafenin açılabilmesi için otobüsün yavaşlayacağını veya duracağını düşündü” dedi.

Google’ın Lexus’u çarptı


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz