Google Car kaza kurbanı

Kendi kendine giden araca dikkatsiz bir sürücü çarptı.

Google Car kaza kurbanı . Kendi kendine giden otomobil çağının öncülerinden Google Car kazaları arasına bir yenisi eklendi. §Google’ın Lexus üzerine inşa ettiği otonom aracına dikkatsiz bir sürücü çarptı.

Kendi kendine giden araca dikkatsiz bir sürücü çarptı.
Kendi kendine giden araca dikkatsiz bir sürücü çarptı.

Geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen otonom araçlarla ilgili proje çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bu teknolojinin öncülerinden Google’un bir aracı trafik kazasına karıştı. Google’ın Lexus RX450h üzerinde geliştirdiği otonom araca, dikkatsiz bir sürücü çarptı.

 

Kaza ABD’nin California eyaletinde Mountain View şehrinde oldu. Kontrolsüz bir otobüs sürücüsü kontrollü bir kavşakta yeşil ışığın yanmasıyla harekete geçen Google Car’a yandan ciddi bir şekilde bindirdi.

 

Yan yoldan gelen dikkatsiz sürücünün kırmızı ışıkta durmadığı, kazanın tamamen insan hatası olduğu belirtiilyor. Sağ yandan ciddi şekilde darbe alan otonom araçta Google’un test sürücüsü kazadan yara almadan kurtuldu. Test sürücüsünün çarpmadan kaçınmak için manevra yapacak zaman bulamadığı belirtiliyor. Google Car’ın pil ve sensörlerinde herhangi hiçbir arıza meydana gelmediği ifade ediliyor.

Gereken tüm teknolojik donanıma sahip olan Google Car, maalesef bu şekilde insan hatalarından kaçınamıyor. Geçen yıl bir Google Car daha trafik kazasına uğramıştı. Bu son kaza gibi, eski kaza da tatamen insan faktörüne bağlı olarak meydana gelmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz