GM, Ford ve Chrysler’e akın ettiler

Tüketiciler kasım ayında showroomlara akın etti. Amerika Birleşik Devletleri’nde son 10 yılın en hızlı kasımı yaşanırken; Detroit Üçlüsü olarak anılan General Motors, Chrysler ve Ford en yüksek satışlarını kaydetti.

ABD otomobil satışları 2012 yılının Kasım ayına göre yüzde 8.9 artarken; geçen aya göre yüzde 3.1 yükseldi. Otomobil üreticileri geçen ay 1.25 milyon satış gerçekleştirdi. ABD otomobil pazarındaki bu yükselişe benzer bir yükseliş daha önce Şubat 2007 yılında yaşanmıştı.

Detroit Üçlüsü’nden Chrysler’in satışları yüzde 16.1 arttı. Üretici ay boyu 142 bin 275 otomobil ve kamyonet satışı gerçekleştirdi. 2014 Jeep Cherokee’yi geçen ay satışa çıkaran Chrysler’in 10 bin 169 adetlik satışıyla dikkat çekti.

Amerika Birleşik Devletlerin'de, Şükran Günün'den sonra gelen ilk Cuma günü, mağazaların beklenmedik derecede indirimli satışlar yapmasıyla gerçekleşen Black Friday’de General Motors ve Ford tüketicilere özel teklifler sundu. GM, Black Friday’e özel indirim programıyla; Ford ise yeni alıcılarına sunduğu bin dolar değerinde ön-ödemeli kartla müşterileri kendine çekmeyi başardı.

Ford’un satışları Fiesta ve Fusion’a olan yüksek talebin etkisiyle yüzde 7.1 artarak, 189 bin 705 adedi buldu. General Motors ise 212 bin 60 adetlik satışıyla geçen ay satışlarını yüzde 13.7 arttırmayı başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz