Mercedes birçok yeni modelini ilk olarak ABD'de tanıtıyor

2017 Detroit Otomobil Fuarı iki gün önce kapılarını açtı. Alman devi Mercedes, fuarın resmi açılışından bir gün önce düzenlediği özel bir etkinlikle yenilenen GLA modelinin dünya lansmanını gerçekleştirdi.

Mercedes GLA yenilendi

İlk olarak 2013 yılında yollarla buluşan Mercedes GLA, HANDS FREE ACCESS veya 360 derece kamera sistemi gibi yeni konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla dikkat çekiyor. 360 derece kamera sistemi, aracın çevresinden topladığı verileri tek bir görüntü veya yediye bölünmüş küçük görüntüler olarak orta konsoldaki merkezi ekrana aktarıyor. Sistem aynı zamanda ön, arka ve iki adet dikiz aynasında bulunan dört adet kameradan elde edilen verilerle sanal olarak oluşturulan kuş bakışı görünümü önünüze getiriyor.

[yuzo_related]
Mercedes-Benz GLA: Dieter Zetsche, Britta Seeger, Dietmar Exler, Ola Källenius

Yeni GLA’nın motor seçeneklerinin en altında 103 gr/km CO2 emisyon salınımı değerine sahip 1.5 litre hacimli 109 beygir güç üreten 180d yer alıyor. 381 BG’lik Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC modeli ise güç ünitelerinin en tepesinde konumlanıyor.
Ürün gamına yeni eklenen GLA 220 4MATIC 184 beygir güç ve 300 Nm tork değeriyle 156 ve 211 beygir güçlerindeki iki benzinli motorun arasına yeni bir seçenek olarak ekleniyor.

 Mercedes GLA Foto Galeri 

E-Serisi model ailesi genişledi

GLA’ya daha önce sedan, estate ve All-Terrain versiyonları tanıtılan E-Serisi Coupe modeli eşlik ediyor. Böylelike, E-Serisi ailesi tamamlanıyor. E-Serisi Coupe, alışagelmiş Gran Turismo karakteristiğini ileri teknolojiyle bir arada sunuyor. Yeni E-Serisi Coupe, kapsamlı akıllı telefon entegrasyonu, geniş ekranlı dijital kokpit ve isteğe bağlı olarak kısmi otonom sürüş yeteneği barındıran yeni sürüş destek sistemleri de dahil E-Serisi ailesinin sahip olduğu bütün gelişmiş elektronik sistemleri de bünyesinde barındırıyor.

Mercedes E-Serisi Coupe ve Mercede CEO’su Dieter Zetsche

Sedan ile aynı teknik yapıyı kullanan lüks sporcoupe Mercedes-Benz tasarım dilinin bir sonraki adımını temsil ediyor.

50’inci yıl anısına

Kuruluşunun 50’inci yılını kutlayan Mercedes-AMG, 50. yıl dönümü anısına geliştirdiği yeni Mercedes-AMG GT C ile AMG GT ailesini genişletiyor. AMG GT C Roadster modelinden sonra şirket şimdi de coupe modelini daha geliştirilmiş performans ve teknoloji seviyesiyle sunuyor. AMG GT S ile AMG GT R arasında konumlandırılan model lansmanla birlikte Edition 50 özel modeli ile satışa sunuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here